Перейти до основного вмісту

Осінній тест на готовність

01 вересня, 00:00

Навіщо ж відтягати дату голосування та початок виборчої гонки? Просто деяким політикам, як і студентам, знову не вистачило часу підготуватися, — говорять у передвиборних штабах. Контури багатьох політичних блоків неясні, стратегія політичних лідерів не визначена, партії «нерозкручені», регіональні штаби блоків паралізовані внутрішніми конфліктами. За свідченням одного з політтехнологів, у його блоці «серед політтехнологів ведеться справжня гризня, війна за лідерство, при цьому явні лідери поки не виявилися». «Політтехнологи виявилися майстрами укладати вигідні контракти, а тепер ходять і шукають тих, хто зробить за них роботу», — сказав співрозмовник. З його слів, «багато з тих, котрі мають імідж геніальних топменеджерів, виявилися безпорадними у конкурентному середовищі та здатними працювати тільки за сприяння жорсткої адміністративно-репресивної машини».

Однак політолог Михайло Погребинський вважає, що подібні «муки творчості» навряд чи серйозно вплинуть на хід подій. А заяву Михайла Рябця він не схильний розглядати як частину якоїсь технології. «Я не став би демонізувати роль голови Центральної виборчої комісії та сприймати його заяви як деякий політичний чинник. Я чудово розумію його заклопотаність ситуацією і його заяви потрібно сприймати як стимул парламентаріям швидше прийняти ті зміни у законодавстві, які необхідні. Це швидше його корпоративний інтерес: провести вибори у бездоганному юридичному полі. Затягнути процес виборів неможливо. У виборах зацікавлені всі політичні гравці та передусім Президент». На думку М. Погребинського, компроміс Президента та парламенту буде досягнуто на початку жовтня.

Політолог Віктор Небоженко вважає, що «деяка ймовірність затягнення розв’язання питання із законом про вибори все ж є». На його думку, «вже зараз у парламенті достатньо сил для того, щоб відтягнути розв’язання питання до листопада». На запитання назвати ці сили Небоженко прямої відповіді не дав. «Зацікавленість відтягнути вибори існує об’єктивно у багатьох фракцій, але це не означає, що вона стане визначальною. На сьогодні тільки дві партії готові до виборів — КПУ та СДПУ(о)», — сказав політолог. При цьому Небоженко відзначив, що готовність комуністів та есдеків зовсім різна: «Комуністи не готуються взагалі ніколи, використовуючи «чинники ностальгії», а СДПУ(о) активно працювала протягом трьох років і вибори-2002 для них не несподіванка». На думку Небоженка, для того, щоб наздогнати лідерів, іншим партіям просто необхідно застосувати «нестандартні технології», а перенесення дати виборів до таких не відноситься.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати