Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iндонезія не може визначитися з лідером

Україна закликає своїх громадян утриматися від поїздок до цiєї країни
25 липня, 00:00

Iндонезія вже вкотре переживає кризу влади. Новим лідером країни, чию кандидатуру схвалив парламент, стала 54-річна Мегаваті Сукарнопутрі. Колишній віце-президент, дочка першого президента Індонезії Сукарно, безумовний лідер держави (її партія отримала значну перевагу ще на парламентських виборах 1999 року), конкурент попереднього глави країни Вахіда. Попереднім, правда, його вважають тільки його критики та законодавчий орган Народний Конгрес, який і відправив президента у відставку за неодноразові порушення конституції упродовж 20-місяного керівництва країною. Власне, Вахід вважає себе єдиним законно обраним лідером держави (попри те, що відправив його у відставку саме той парламент, який у свій час і обрав його на цю посаду) і відмовляється залишити президентський палац. Парламентарії дають йому ще певний час — одні два дні, інші два тижні — аби він поступився вже четвертому президентові Індонезії з того часу, як країна отримала незалежність в 1945 році. В іншому випадку його можуть звинуватити в незаконному привласненні державного майна, повідомило АП. Утім, найменша дочка Вахіда Іннайя зізналася, що президентська родина зібрала свої речі ще в понеділок і всі вже готові відбути з палацу.

Мегаваті Сукарнопутрі, між тим, вже почала виконувати нові для себе обов’язки і обіцяє упродовж кількох днів сформувати уряд. Аналітики твердять, що їй буде досить складно реалізувати будь-які плани. І не тільки тому, що в Індонезії чимало прихильників Вахіда, а ще й зважаючи на релігійну упередженість індонезійців до жінок. На попередніх президентських виборах 1999 року завадили стати їй главою держави фактично депутати- мусульмани, які не могли допустити до керма країни жінку. Тоді Сукарнопутрі довелося піти на поступки і погодитися на посаду заступника президента. Експерти відзначають, що новому керівникові доведеться вирішувати залишені від її попередників проблеми із провінціями Індонезії, які час від часу вимагають незалежності. Реакцій світових лідерів на події в Індонезії поки що не було. Хоч країни Південної Азії у переважній більшості привітали призначення Сукарнопутрі. Відзначається також мирна передача влади (хоч як такої передачі в принципі не відбулося). Протестів в індонезійській столиці Джакарті на захист Вахіда вчора також не було. Тільки на Східній Яві зібралося від ста до двохсот протестантів, які виступають на захист третього президента.

Українське МЗС вирішило утриматися від коментарів, позаяк «старий президент не хоче йти, а новий не може...» У Києві все ще вивчають ситуацію в Індонезії, а поки що консульський департамент МЗС радить громадянам України утриматися від поїздок до далекої азійської держави.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати