Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вбивство журналіста: відповідей поки що немає

Безпеку працівників ЗМІ поставлено під сумнів ще двома подіями
14 липня, 00:00

«На 12 липня слідству не відомі ні замовники, ні виконавці вбивства Ігоря Александрова, злочин не розкритий», — офіційно заявив на прес- конференції у Донецьку в четвер прокурор Донецької області Віктор Пшонка. При цьому, повідомляє УНІАН, Віктор Пшонка наголосив, що до слідчої групи увійшли оперативні працівники управління внутрішніх справ у Донецькій області, Служби безпеки України в Донецькій області. Крім того, додав він, «для взаємодії, певного контролю, надання професійної практичної допомоги в Донецьку область прибули представники Міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури». Нагадаємо, що 10 липня Президент України заявляв, що дав доручення створити «центральну комісію» для розслідування вбивства Ігоря Александрова, до складу якої увійдуть керівники центральних органів влади, а представники донецької і слов’янської міліції будуть від справи усунуті. За словами Леоніда Кучми, він дав доручення також секретарю Ради національної безпеки та оборони України Євгену Марчуку поїхати в Слов’янськ і «неангажованим оком» подивитися «що там відбувається».

«День» зробив спробу дізнатися, чому склад слідчої групи не був змінений, адже пропозиція Президента стосовно усунення представників регіональних правоохоронних органів повинна була б запобігти можливим підозрам у їхній корумпованості. Джерело з Центру зв’язків із громадськістю МЗС України, яке не побажало себе назвати, пояснило, що у таких резонансних випадках зазвичай представники центральних відомств виконують функцію координації і контролю, працюючи рука об руку з місцевою слідчою групою і мають доступ до усіх матеріалів слідства. «Не думаю, що варто буквально сприймати слова В. Пшонки», — підкреслило джерело. До речі, групу МВС України, що виїхали до Донецька, очолює заступник міністра, начальник кримінальної міліції Володимир Мельниченков. Окрім того, Марина Остапенко, прес-секретар голови СБУ повідомила «Дню», що рівень співробітників цієї організації, які виїхали до Слов’янська, обіцяє результативність проведеної роботи.

Тим часом тема безпеки працівників ЗМІ отримала чергове продовження. Двоє зловмисників напали на президента луцької телекомпанії «Корпорація «Аверс» Олега Величка 11 липня о 23—20 у під’їзді житлового будинку і нанесли йому численні травми. Олег Величко був доставлений зі струсом мозку і переломом двох ребер, у відділення термінової хірургії Луцької міської клінічної лікарні. Зараз його стан оцінюють як задовільний. Як повідомив «Дню» директор ТРК «Аверс» Володимир Сінкевич , «останнім часом Олег Величко не займався журналістикою, а тільки керівництвом корпорації», проте, як він підкреслив, «телекомпанія зробила декілька матеріалів про корупцію у Луцькому університеті, про будівництво гаража в національному заповіднику, який теж належить університету». «Я не знаю, наскільки це можна пов’язати з цим нападом на Олега, але перед побиттям він почув від нападників фразу: «Ти нас вже дістав», — відмітив Володимир Сінкевич. Він не вважає, що напад може бути пов’язаний з комерційною діяльностю телекомпанії, отже, на його думку, вона не зачепає інтересів інших структур, бо «її єдиним конкурентом є державна ТРК, а газети, які входять до корпорації «Аверс» не настільки конкурентно здатні». Справа про напад на Олега Величка порушена міським відділенням міліції і, як запевняють, знаходиться на контролі у міністра МВС. За словами начальника Луцького відділення внутрішніх справ Сергія Швачки, повідомляє УНІАН, поки що відпрацьовуються дві версії: напад у зв’язку з професійною діяльністю і спроба пограбування.

ДО РЕЧІ

Газета «Кримська правда» добилася повторного розслідування загибелі журналіста Рябчикова внаслідок наїзду автомобіля. Заступник головного редактора «Кримської правди», мати загиблого журналіста, Тетяна Рябчикова стверджує, що прокуратура Криму відмінила торішнє рішення слідчого кримської міліції про відмову в порушенні кримінальної справи після проведення незалежного журналістського розслідування і звернення колег- журналістів і родичів В.Рябчикова до прокурора АРК Олександра Доброрєза. Журналіст газети «Кримська правда» Владислав Рябчиков загинув у квітні 2000 р. в результаті наїзду на нього автомобіля БМВ. У серпні 2000 р. правоохоронні органи закрили кримінальну справу через те, що не було ознак злочину. Причиною цьому був висновок експертизи, проведеної Кримською філією Харківського НДІ судових експертиз, який засвідчив, що водій БМВ технічно не міг запобігти наїзду на журналіста. Журналістське розслідування із залученням незалежних експертів установило, що цей висновок є «помилковим», повідомляє Інтерфакс-Україна. Т.Рябчикова впевнена, що версію про можливий зв’язок факту загибелі її сина з його журналістською діяльністю не розслідували.

Валерій РИЖКОВ, перший заступник генерального прокурора Республіки Крим, сказав «Дню» з цього приводу: «Так, дійсно, прокуратура готує таку постанову на підставі скарги матері. У свій час справа з загибелі В. Рябчикова була припинена у зв’язку з тим, що водій був визнаний невинним — смерть настала внаслідок грубої необережності самого потерпілого. Зараз мати В. Рябчикова, як законний представник потерпілого, звернулася до нас зі скаргою, у якій просить ще раз перевірити факти. Ми, йдучи назустріч законним побажанням матері, скасовуємо постанову про припинення справи — для повторної перевірки тих фактів, які вона просить перевірити. Незалежне журналістське розслідування не може якось впливати на наші дії: те, що може собі дозволити журналіст — не може слідчий. З іншого боку, ті повноваження, якими наділений слідчий — не надані журналісту».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати