Коротко /Україна
Держдеп США називає сміхотворною заяву про розслідування проти Кучми
Джерело Інтерфаксу-Україна в українських дипломатичних колах повідомило, що у відповідь на звернення посольства України у Сполучених Штатах виконуючий обов’язки спеціального радника держсекретаря США з питань СНД Джордж Баерлі заявив, що США не проводять розслідування фактів про відмивання грошей проти Президента України Леоніда Кучми, і що твердження про таке розслідування є сміхотворним. Звернення українського посольства в США було зроблене після заяви народного депутата Григорія Омельченка про те, що в Сполучених Штатах розпочато розслідування фактів про відмивання грошей найвищими українськими посадовими особами. Зі слів Омельченка, який повернувся з поїздки до США, випливало, що колишній службовець Служби охорони майор Микола Мельниченко, передав слідчим органам США заяву та аудіозаписи, які нібито доводять, що на рахунки Президента Кучми або контрольовані ним було перераховано не менше $1 млрд. Довіреною особою Президента нібито виступав Олександр Волков. Сам майор Мельниченко, проти якого порушено кримінальну справу Генпрокуратурою України, нібито підпадає під програму захисту свідків, якою зазвичай користуються свідки в особливо важливих справах, яким загрожує смертельна небезпека і яка передбачає можливість не лише зміни імені, але й пластичної операції. За словами Омельченка, можна припустити, що Мельниченко є особливо важливим свідком у справі Лазаренка, який зараз заявляє, що за всі свої призначення перераховував гроші на валютні рахунки Кучми. До речі, Держдепартамент США повідомив про надання Мельниченкові політичного притулку 13 квітня, що викликало багато запитань у Києва. Що ж до можливості надання йому статусу особливо важливого свідка — поінформовані дипломатичні джерела у розмові з «Днем» висловили великий сумнів, оскільки Мельниченко, який на той час вже отримав притулок, кілька разів з’являвся на публіці. У Держдепартаменті США, за повідомленням Інтерфаксу-Україна, скептично поставилися до заяв Омельченка; продовжують наполягати на тому, що таку інформацію підтвердити не можуть і радять не звертати на неї особливої уваги. Iнф. «Дня»
Зміна уряду «виправила» рейтинги політиків
Коментуючи результати опитування 50 експертів, яке було проведено першого тижня червня, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології (КЦПДК) Михайло Погребинський зазначив, що перші три місця, як і у квітні, зберегли за собою Президент країни Леонід Кучма, перший віце-спікер Віктор Медведчук та колишній прем’єр Віктор Ющенко. Тим часом у травні рейтинг впливовості українських політиків, який щомісяця складає центр, мав «перехідний» характер у зв’язку зі зміною Кабінету Міністрів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Зокрема, рейтинги екс-прем’єра Віктора Ющенка та його колишнього першого заступника Юрія Єханурова почали знижуватися. При цьому став зростати рейтинг їхніх наступників на керівних посадах в уряді — Анатолія Кінаха та Олега Дубини. Згідно із червневим рейтингом, лідер Компартії Петро Симоненко порівняно із «квітневими» позиціями «опустився» із 4-го на 7-ме місце, хоча оцінка рівня впливу порівняно із квітнем навіть трохи підвищилася. Також підвищилися оцінки рівня впливу у глави Державної податкової адміністрації Миколи Азарова та лідера партії «Трудова Україна» депутата Сергія Тигипка, які, проте, опустилися на три позиції вниз через те, що їх «обігнали» Анатолій Кінах, спікер Іван Плющ і глава Адміністрації Президента Володимир Литвин.
Від шуму до буму — один крок. Або два...
Новопризначений голова Держбуду України Валерій Череп під час представлення апарату комітету пообіцяв, що у країні буде будівельний бум. І його провісників вже можна було побачити на київських вулицях. Протягом двох минулих вихідних на відкритому майданчику біля нового офісу компанії «Роберт Бош Україна» було досить шумно — тут «кипіла» робота: українські будівники мали можливість випробувати на спеціальних стендах найновіші німецькі електроінструменти, а також отримати повну інформацію про них. Так нестандартно було організовано «День відкритих дверей», що проводився у Києві цим відомим брендом уперше за дев’ять років перебування на українському ринку. Як розповів «Дню» генеральний директор «Роберт Бош Лтд.» Рене Шлегер, існують декілька бар’єрів, які перешкоджають розвитку будівельного бізнесу в Україні. «Головним ризиком для підприємства є договори, які воно укладає і за якими працює, — сказав пан Шлегер. — Незважаючи на те, що останнім часом українське законодавство загалом покращилося, застосування багатьох законів ще залежить від їх інтерпретації в підзаконних актах. Друге, на що я б звернув увагу, — це різноманітні інструкції з ведення бухгалтерського обліку та митні процедури, які повинні бути спрощені. Тоді б підприємства витрачали менше часу на різні формальності. Є претензії і до сертифікації продукції: таким компаніям, як «Бош» чи «Кока-Кола» навряд чи необхідно кожний рік сертифікувати свої продукти. Продовження терміну дії сертифіката дозволило б нам знизити витрати і відповідно зробити наші продукти доступнішими для тих, хто їх потребує», повiдомляє Петро ІЖИК , «День».
Випуск газети №:
№102, (2001)Рубрика
День України