Перейти до основного вмісту

Кілька політиків хочуть організувати міжнародні санкції проти України,

припускає Олександр Лавринович
31 березня, 00:00

У справі про зникнення журналіста Георгія Гонгадзе поки що не досягнуто прогресу. Про це заявила в четвер на зустрічі із представниками ЗМІ доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен, яка перебувала в Києві 28—30 березня з метою вивчення ситуації у зв’язку з несподіваним перенесенням доповіді Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України із червня на квітень. У той же час вона сказала, що вважає за необхідне, щоб Україна досягла домовленості з ФБР щодо експертизи касет Мельниченка. Доповідач ПАРЄ підкреслила, що вона згодна з висновками міжнародної преси, що ця проблема має політичний характер і її повинні вирішувати в Україні. Також Ханне Северінсен пообіцяла, що ПАРЄ уважно стежитиме, чи просуватиметься справа Г. Гонгадзе. Одна із зустрічей, яку було включено в програму візиту в Київ пані Северінсен, відбулася у ВР із членами парламентської Комісії з розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Про це «День» запропонував розповісти главі комісії Олександрові ЛАВРИНОВИЧУ:

— Під час зустрічі я поінформував доповідача ПАРЄ, що із часу нашої попередньої зустрічі в січні серйозних змін не відбулося. Дії, які ми здійснили за черговими запитами, так і не дали нам відповідей на найважливіші запитання: хто здійснив злочин, що сталося, з яких причин? Сподівання, які ми мали, з-поміж них — і на посередництво пані доповідача в Раді Європи щодо проведення експертизи аудіоносіїв, аби наблизити вирішення справи, не виправдалися, оскільки після відповідної резолюції ПАРЄ М. Мельниченко так і не звернувся до цієї структури, хоча раніше заявляв про свою готовність надати незалежній експертизі всі первинні носії, на яких нібито містяться записи розмов найвищих посадових осіб України. Під час цієї зустрічі ми знову могли пересвідчитися в прагненні деяких членів парламентської комісії використати це для розв’язання проблем окремих українських політиків.

На запитання «Дня», якими можуть бути результати цієї зустрічі, О. Лавринович зробив припущення, що, можливо, під час її «прозвучав інший погляд, який не завжди може бути почутий посланцями європейської структури». Крім того, припустив глава парламентської комісії, в цей приїзд пані доповідач «усвідомила, що в нас існує проблема не лише законодавчого забезпечення роботи слідчих парламентських комісій, але й проблема врегулювання можливих двох паралельних розслідувань або питання контролю за тими, що здійснюють оперативно-слідчі дії». Підбиваючи підсумки зустрічі, О.Лавринович висловив побажання пані Северінсен, щоб у Страсбурзі не прагнули використати одну конкретну справу для того, щоб організовувати міжнародні акції проти Української держави. «Цього дуже хочеться кільком політикам, які є в Україні і, можливо, за її межами», — додав він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати