Законопроекти про більшість і про вибори передано в парламент
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010110/44-2-1.jpg)
Робоча комісія Верховної Ради під керівництвом віце-спікера Степана Гавриша напрацювала «узгоджений варіант» законопроекту «Про парламентську більшість Верховної Ради і формування Кабінету Міністрів», за яким «Президентові надається право розпускати парламент», повідомив голова Верховної Ради Іван Плющ (на фото праворуч) на погоджувальній раді у вівторок. Плющ, як передає УНІАН, нагадав, що два законопроекти, які були напрацьовані конституційною комісією (Комісією з підготовки змін до Конституції) на чолі з віце-спікером Віктором Медведчуком та главою адміністрації Президента Володимиром Литвиним — про внесення змiн до закону про статус народного депутата та про формування парламентської бiльшостi — не набрали достатньої кількості голосів при внесенні їх у порядок денний Верховної Ради 11 січня. Голова Верховної Ради також повідомив, що цей законопроект вирішено направити до конституційної комісії, яка його розгляне і доповість Президенту. Якщо Президент його підпише й направить на розгляд парламенту до четверга, то цей законопроект може бути внесений на голосування у Веховній Раді для включення його до порядку денного 11 січня.
Таким чином, доля імплементації рішень референдуму все ще залишається невизначеною. Узгоджувальна Рада ВР вже кілька разів не голосувала за внесення направлених Президентом законопроектів до порядку денного роботи парламенту, попри те, що Президент наполягав на тому, що ці законопроекти мають бути розглянуті протягом роботи саме цієї сесії ВР. Сесія закінчується 19 січня. До речі, Плющ в інтерв’ю «Дню» вже казав, що питання імплементації — не нове, це — «питання з бородою». І що Президент повинен отримати право розпуску парламенту. Але для цього потрібно внести відповідні зміни до Конституції.
У той же час, як повідомив голова параментського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юлій Іоффе, до головного юридичного управління парламенту передається підготовлений до другого читання законопроект про вибори народних депутатів України, яким передбачені вибори на пропорційній основі — за списками політичних партій. Комуністи, як заявив на погоджувальній раді член фракції КПУ Петро Цибенко, наполягатимуть на винесенні законопроекту про вибори народних депутатів на голосування у другому читанні у четвер, 11 січня. Комуністів підтримав і лідер фракції «Лівий центр» Олександр Мороз. Член комітету з держбудівництва, постійний представник Президента у Верховній Раді Роман Безсмертний висловив переконання, що головному юридичному управлінню вдасться опрацювати документ до 11 січня, і його буде проголосовано. Він також відзначив, що у новому законопроекті, порівняно з чинним законом, значно зменшені можливості партій для проведення передвиборчої агітації, оскільки виборчий фонд обмежено 1,5 мільйонами гривень, а розцінки на рекламу у засобах масової інформації — фіксовані і мають вкладатися в зазначену суму. Комітет з держбудівництва пропонує залишити 4-відсотковий бар’єр для проходження партії чи виборчого блоку до Верховної Ради. Не виключено однак, що обидва законопроекти так і не будуть ухвалені протягом останніх днів роботи шостої сесії парламенту — так само як і Цивільний, Митний, Податковий кодекси, на необхідності ухвалення яких наголошував учора в Харкові віце-спікер ВР Степан Гавриш. Проблема в тому, що ніхто сьогодні не може однозначно сказати, як розвиватиметься ситуація всередині парламентської більшості у зв’язку з «касетним скандалом» та ситуацією навколо Тимошенко — а відтак, невідомо, чи наберуть ці законопроекти достатню кількість голосів.