«Репортери без кордонів» планують зустрітися з Леонідом Кучмою
За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, делегація правозахисної організації «Репортери без кордонів», яка в Україні вивчає обставини зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, вже зустрілася з лідером Соцпартії Олександром Морозом, а також із прес-секретарем Президента України Олександром Мартиненком.
Як повідомила агентству координатор організації «Репортери без кордонів» по Україні Алла Лазарева, «найважливішою» члени делегації вважають думку, висловлену О.Мартиненком про те, що коли тіло, знайдене в Таращі, буде ідентифіковане як тіло журналіста, який зник безвісти, то буде проведено ретельне розслідування обставин вбивства. Кажучи про зустріч із лідером СПУ О.Морозом, який під кінець листопада обнародував аудіозаписи, буцімто зроблені офіцером охорони Миколою Мельниченком і які буцімто містять розмови Президента про необхідність усунути журналіста, А.Лазарева передала слова лідера соціалістів, що особисто він не планує публікувати нові матеріали. Проте, за словами О.Мороза, це може статися в тому випадку, якщо щось буде загрожувати життю близьких або самого М.Мельниченка. «Це може зробити Мельниченко, якщо він відчує себе в небезпеці», — додала вона.
Сьогодні до Києва прибуде керівник організації «Репортери без кордонів» Робер Менар. У четвер п’ять членів місії «Репортери без кордонів» збираються зустрітися з Президентом Леонідом Кучмою. В цей же день планується проведення прес-конференції.
Делегація «Репортерів» працюватиме в Україні до п’ятниці. Вже наступного понеділка вони збираються підготувати звіт про поїздку в Україну, щоб передати його на розгляд Ради Європи та інших міжнародних організацій і структур ЄС.
Тим часом свою занепокоєність щодо ситуації зі зникненням Георгія Гонгадзе висловив конгресмен-республіканець Крістофер Сміт, голова Гельсінської комісії США — незалежного органу американського уряду. Комісія «настійно рекомендувала» Верховній Раді продовжити вивчення фактів, що стосуються причетності офіційних осіб до зникнення Гонгадзе.
«Найвищим інтересам України відповідає вирішення цього питання своєчасним і справедливим способом перед тим, як ця справа іще більше не зашкодила довірі до спроможності уряду займатися основними правами людини», — зазначив голова Гельсінської комісії Сміт. Гельсінська комісія США офіційно відома як Комісія з безпеки та співробітництва в Європі. Вона стежить за дотриманням державами — учасниками Гельсінського заключного акта. До її складу входять по дев’ять членів від сенату і палати представників США і по одному члену від Держдепартаменту, а також міністерств оборони і торгівлі.
Випуск газети №:
№4, (2001)Рубрика
День України