Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

10 січня, 00:00

Фільм про дивізію СС «Галичина» вимагає покарання

Автори документального фільму, показаного минулої неділі британським телеканалом ITV, стверджують, що більш ніж півтори тисячі військових злочинців — українців, що служили в роки другої світової війни у військах СС, в цей час безкарно живуть у Великобританії. У 1947 році, зі слів авторів програми, вісім тисяч солдат і офіцерів дивізії СС отримали дозвіл на проживання в Великобританії, не пройшовши при цьому необхідної процедури перевірки. Коментуючи програму, представник міністерства внутрішніх справ Великобританії повідомив журналістiв, що всі факти будуть найретельнішим чином перевірені, і винні в злочинах проти людяності будуть притягнуті до відповідальності. Уряд Польщі, за інформацією АП, розглядає можливість офіційної вимоги видачi військових злочинців з української дивізії СС польському правосуддю.

Філіппінський імпічмент відкладається

Вирок суду сенату Філіппін про імпічмент президента Джозефа Естради буде оголошено 12 лютого. Про це заяви в Фелісіано Бельмонте — головний прокурор суду сенату Філіппін, що розглядає справу про корупційну діяльність Естради. У зв’язку з цим Бельмонте на спеціальній закритій нараді просив усіх членів суду та захист завершити висунення своїх аргументів та опитування свідків до кінця цього місяця з тим, щоб залишити час для обговорення вироку. У разі визнання провини Джозефа Естради двома третинами голосів сенаторів главу держави буде відчужено від влади, яка, згідно з Конституцією країни, перейде до віце-президента Філіппін Глорії Арройо.

Гендиректор суспільного телебачення Чехії ще на місці

Незважаючи на рекомендацію нижньої палати чеського парламенту, на засіданні Ради суспільного телебачення Чехії в понеділок рішення про відставку генерального директора державного телеканалу Іржі Годача не було ухвалене. Питання про відставку Годача, що є основною вимогою акції протесту журналістів, які забарикадувалися в приміщенні телецентру, не було навіть включено до порядку денного. Таким чином рада проігнорувала наполегливі заклики громадськості підтримати головну вимогу журналістів. Члени ради запропонували керівництву каналу розпочати переговори з журналістами, які страйкують третій тиждень. Оскільки тепер нижня палата парламенту має право розпустити Раду суспільного телебачення, питання про це буде розглянуто на її засіданні в п’ятницю, 12 січня. На думку спостерігачів, це рішення буде ухвалено, якщо до того часу Годач сам не піде у відставку або не буде ухвалено рішення про його звільнення.

За матеріалами агентства АП
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати