У 2001 році Дід Мороз мріє попрацювати для душі...
Учора я, нарештi, зустрівся з ним, зi справжнім Дідом Морозом. За вікном, y теплому світлі ліхтарів тa новорічнoї ілюмінації кружляли легкі сніжинки, на радіаторі опалювання сушилися борода, вуса і перука Діда Морозa (нелегка це робота), а сам він навіть без казкового вбрання нагадував втомленого від творіння чудес чарівника. Головним Новорічним персонажем і всезагальним дитячим улюбленцем киянин Сергій Воронцов став випадково. 5 років тому давав вистави перед юними глядачами як пародист і майстeр пантоміми. Роздивившись талант, знайома згадала про родичку, що «підробляє» Снiгурочкою і шукає партнера. «Сніжний дует» мав успіх, і в наступному роцi, щоб не витрачатися на прокат, дебютант пошив власну дiдморозiвську шубу, справжню, до п’ят завдовжки, пожертвувавши товстою темно-червоною оксамитовою портьєрою. Пояс до нeї з червоного атласу взяв від бійцівського кімоно — «зa японськими мірками, — жартує Сергій, — я Дід Мороз не нижче п’ятого дана». Чоботи 46-го розміру в дефіциті, тому пофарбував звичайні, старі червоною кіновар’ю — ефект перевершив yсі очікування. До речі, професійний костюм коштує від 450 грн. до $150.
Найжахливіше, каже посланець Зимоньки-Зими, — це паузи під час вистав (наш Дід Мороз «служить» здебільшого в дитячих садках). Щоразу, просто знемагаючи в теплому «обладунку», ти готовий ринутися в саму гущавину свята, за день на тебе чекають ще 3—6 виходів, а натомість доводиться терпляче чекати, поки покличуть. Як щодо пригощання і зняття акторського стресу за допомогою алкоголю? «На роботі — ні-ні, — каже Сергій. — А щоб дихати морозною свіжістю і вбити тютюновий запах, ношу з собою жуйку». Не бажаючи повторювати своїх колег, Сергій вигадав власний фірмовий текст на мотив карнавальної пісеньки і взагалі віддає перевагу експромту. Адже й діти з кожним роком, каже він, змінюються, відрізняються великою цікавістю, розумом і кмітливістю, не втрачаючи при цьому вікової пристрасті до гри, яка й є їхнім справжнісіньким життям. І немає більшої радості, аніж бачити їхні сяючі очі та щиру віру в казку і неймовірні чудеса.
На великих же, дорослих новорічних тусовках, на погляд Сергія, казкові герої, роль яких зводиться до оголошення чужих номерів і вручення подарунків, часто відчувають себе зайвими. І хоч одного разу в ролі Дідуся йому довелося поздоровляти знаменитого футболіста Анатолiя Дем’яненка, думки своєї він не змінив.
Без кумедних, веселих, курйозних історій не обходиться жодна вистава. Наприклад, спочатку новоспечений новорічний герой одягав густу бороду як перуку, а ріденьку перуку як бороду. І тільки за днів п’ять спільної роботи спостережлива Снігуронька помітила: «А по-моєму, все має бути навпаки». Чи, згадує Сергій, в колі дітвори йому запропонували одного разу послухати дивний вірш незрозумілою мовою і запитали, чи все він зрозумів. На що мудрий Дід Мороз не розгубився, відповів, що зрозумів усе. «Ще б пак, молодець, Дідусь», — серйозно вигукнула вихователька і зізналася, що вірш прозвучав щирою грузинською. А якось «представник далекої Лапландії» необережно поцікавився в одного хлопчика в загадковому маскарадному костюмчику, що стояв серед карликів, гномиків та мушкетерів: «А ти хто?» — «А я маніяк!» — прозвучало у відповідь. Бородатому майстрові імпровізації довелося вирішувати складне завданнячко, і нагородою йому був сміх. Іноді, щоб підняти настрій батькам, Сергій пародіює відомих політиків, артистів. Найбільшим успіхом користуються при цьому голоси Михайла Горбачова та Володимира Висоцького. А буквально днями в процесі хороводу діточки з ініціативи доброї виховательки прицільно і дуже боляче закидали Дідуся натуральними сніжками. Довелося піти у глухий захист.
Головними подіями століття улюбленець дітвори вважає політ у космос і льодову битву професіоналів НХЛ із хокеїстами СРСР. Новий рік Дід Мороз, він же Сергій, вважає за краще зустрічати без шуби і у власній бороді — після ударної зустрічі в хорошій компанії, за його спостереженнями, публіка забуває про головного розпорядника і винуватця свята. А оскільки нинішня зустріч Нового року — це ще й зустріч міленіуму, до того ж, як зустрінеш новий рік — такий він і буде, то експериментів не хотілося б. Їх у нашій країні, вважає Сергій, було вже досить, а проте, його «дідморозування», як і раніше, залишається не тільки хобі, але й способом підзаробити... Скажімо, з більшою радістю він працював би просто для душі. А наостаннє головний герой магічного свята побажав читачам «Дня» здоров’я і творчої праці. Адже тільки дбання у справах здатне наблизити нашу країну до гарного і гідного життя.