Перейти до основного вмісту

Деякі музиканти поки не дістають до рояля

Але їм уже пророкують зоряне майбутнє
02 листопада, 00:00

В Києві розпочався IV Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовця, в якому беруть участь 90 юних музикантів з 10 країн світу.

Нині він проходить у два етапи. Всі конкурсанти розділені за віковими групами, що дозволить журі об’єктивніше оцінювати конкурсантів. Погодьтеся, що ставити однакові оцінки студентам і починаючим піаністам складно. Одні беруть майстерністю, а інші — чарівністю юності. Тому музиканти віком до 14 років змагаються в ці осінні дні, а старша й середня групи будуть боротися за Гран-прі навесні. Нововведенням можна назвати появу групи «Горовиць-дебют». У ній юні виконавці виступають в трьох номінаціях. В перший день вони виконують твір за власним вибором, потім завдання ускладнюється, і до нього додається етюд, соната або варіації. Міжнародна суддівська бригада на чолі з Валерієм Козловим після кожного туру ставить оцінки. Причому основну увагу журі звертає на артистизм виконавця. За словами організаторів конкурсу, в «Дебюті» вони дають можливість юним музикантам, які обрали нелегкий шлях служіння мистецтву, спробувати свої сили на такому відповідальному заході, оскільки багато хто може просто не витримати марафон з чотирьох турів.

Щоправда, на концерті- відкритті наймолодший гість конкурсу п’ятирічний Максим Серженко впевнено підійшов до рояля, анітрохи не знітившись, що довелося грати стоячи (дуже малий на зріст), з експресією виконав фрагмент II рапсодії Листа, викликавши бурю захоплення в залі. За лаштунками герой вечора був нарозхват. У першому в своєму житті інтерв’ю він розповів, що вчиться в школі ім. Лисенка в класі педагога Ніни Найдич і мріє стати піаністом. Більш того, з’ясувалося, що займається музикою Максим всього півтора місяця.

Не менш яскраво виступав і торішній лауреат конкурсу пам’яті В. Горовця Вадим Холоденко (учень Київської спеціальної музичної школи). У активі цього вундеркінда вже перемога на конкурсі ім. С. Прокоф’єва в Санкт-Петербурзі. А після «Мюзік-феста», який нещодавно закінчився, музикознавці стали називати Вадима надією української фортепіанної школи.

З 5 по 10 листопада почнеться самий відповідальний етап боротьби (чотири тури) — змагання в молодшій групі. У ньому приймуть участь 18 піаністів. На третьому етапі юні музиканти будуть здавати справжній екзамен. Адже вони повинні грати в супроводі симфонічного оркестру Національної філармонії України. Іван Карабиць, який очолює журі «Молодшої групи», підкреслив: «Кредо конкурсу залишається незмінним — підняти рівень фортепіанної школи і, передусім, української. Ми чекаємо сузір’я нових талантів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати