Людський розвиток: Україна 78-ма зi 174-х

Автори доповіді наголошують, що важливо не лише, скільки грошей заробляють люди, а й те, як уряди шанують індивідуальні права своїх громадян. Папа Римський зі свого боку зауважив, що боротьба проти бідності є «найбільшим викликом перед людством у новому тисячолітті».
Водночас доповіддю залишилися незадоволені противники глобалізації, які звинувачують ВТО, СБ і МВФ у спричиненні бідності. А генсек Ради світових церковних організацій Конрад Райзер назвав цю доповідь пропагандистським трюком міжнародних фінансових інститутів, які є причиною багатьох серйозних соціальних проблем, що постали перед бідними.
Список Індексу людського розвитку, який було підготовлено з урахуванням доходів, освіти, тривалості життя, а також системи охорони здоров’я, очолюють Канада, Норвегія та Сполучені Штати. Франція, Німеччина, Швейцарія опинилися в другій десятці. Словенія — в третій, Чехія, Аргентина, Кувейт — у четвертій.
Україна посiдає 78-ме місце зі 174-х, випереджаючи Туреччину і Оман (85-те, 86-те місця), але поступаючись Кубі (56-те місце), Білорусі ( (57-ме) , Росії (62-ге), Румунії, Грузії і Казахстану — відповідно 64-те, 70-те і 73-тє місця. Замикають список Ефіопія, Буркіна-Фасо, Нігер та Сьєрра-Леоне. Олусегун Обасаньо, президент Нігерії (151-ше місце в рейтингу), заявив з цього приводу, що сама лише демократія — недостатній стимул, щоб люди самотужки вибиралися з бідності.