Фермери погрожують Миколаєву блокадою
В інтерв’ю кореспондентові «Дня» голова обласної асоціації фермерів Олександр Яхник висловив думку, що місцеві власті згадують про фермерів лише тоді, коли їм необхідно відзвітувати про хід аграрної реформи: в області створено 4,5 тисячі фермерських господарств, які володіють 108 тисячами гектарів землі — 7,7% земель аграрного сектора регіону. При цьому розподіл ресурсів, що виділяються на АПК, відбувається без участі фермерів. Зокрема, їм не дісталося кредитів на проведення весняно-польових робіт, у тому числі й за «постановою Ющенка», підписаною прем’єр-міністром пiд час нещодавньої робочої поїздки до Миколаївської області. За словами О.Яхника, місцеві адміністрації розподіляють кредити серед «своїх» керівників сільгоспкооперативів, агрофірм, ТОВ тощо, які залишаються за своєю суттю колгоспами.
Як розказала кореспондентові «Дня» голова миколаївської обласної асоціації жінок-фермерів Олена Іванова, фермерські організації мають у своєму розпорядженні дані про численні інші порушення у проведенні аграрної реформи: у господарствах зміна організаційно-правових форм колишніх КСП проходить за принципом «як голова сказав», є випадки відмови керівників видавати селянам на руки земельні та майнові сертифікати, перепони з боку голів селянам, які бажають передати свою землю в оренду фермерам.
Приїхавши до Миколаєва, фермери провели мітинг, на якому зажадали від влади враховувати думку фермерів при розподілі кредитів та інших матеріально-технічних ресурсів, не допускати адміністративного тиску при реформуванні АПК, навести порядок у використанні земель держрезерву, публічно дати політичну оцінку фактам порушень при проведенні реформ тощо. Фермери погрозилися, що коли протягом двох тижнів їхніх вимог не почують, то вони «нашкребуть «горючки», приженуть техніку до Миколаєва і перекриють місто».