«Бізони» переходять у контратаку на Президента?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000212/425-2-2.jpg)
Ображена недавнім обговоренням на Раді національної безпеки та оборони України питання про пільги, яких надають спільним підприємствам, фірма «Буртекс» учора апелювала до преси.
Нагадаємо, що минулого тижня відбулося позачергове засідання Ради національної безпеки та оборони України. Воно було ініцiйовано головою РНБО — Президентом та проходило за матеріалами, представленими чотирма відомствами — Генпрокуратурою, МВС, СБУ та Державною податковою адміністрацією України. Резонанс навколо цього засідання свідчить про те, що вже зроблено певні кроки у боротьбі з «бізнесом», що загрожує економічній безпеці держави. Однак, цей процес ще далекий від завершення.
А вчора вже учасникам прес-конференції розповіли безневинну історійку про те, як маленьке підприємство, що володіло лише одним продуктовим складом у Харкові, перетворилося на «багатоплановий механізм, який діє в найрізноманітніших сферах економіки». Навіть більше, директор дочірньої компанії «Буртексу» «Бізон» (це ім’я стало вже прозивним) Микола Прокопчук (на фото лiворуч) розповів журналістам, що податкові гарантії, надані «Буртексом», дали змогу «зробити економічне диво».
Ну що ж, із цим не можна не погодитися. Отримавши в 1993 році інвестицію в DM23 тисячі, що по словах М.Прокопчука, становило третину статутного фонду фірми «Буртекс» (як зазначив один із журналістів, за ці гроші можна було придбати «дві не дуже нові автомашини»), «бізони» вже в 1999 році змогли надати благодійницьку допомогу на 10 мільйонів гривень. Чи не надміру вільним виявився «пільговий» режим?
Проте, було б безглуздим сперечатися щодо корисності деяких «благодійницьких реінвестицій». Однак варто було б переглянути їх уважніше. Відповідаючи на запитання «Дня», М.Прокопчук злегка злукавив, коли запевнив, що конкуренти, які не користувалися пільгами, непогано почувалися поряд і не кидали ринку. Та їм оця «чудова фірма», як не важко здогадатися, жодної благодійницької допомоги не надавала. Зате у списку «клієнтів» «Буртексу» і його численних філіалів нерідко зустрічаються правоохоронні органи і створені для їх підтримки фонди, а також народні депутати. Чи випадково один із засновників «Буртексу» Олександр Логвиненко отримав із рук міністра внутрішніх справ знак «Хрест Слави», який ще ні разу до того не вручався цивільній особі? Експерти, яких «День» попросив прокоментувати ці напрями благодійницький діяльності відомої фірми, зазначили, що вона таким чином просто купувала собі додаткові гарантії, в ужитку нині називають «дахом». Більш того, чи не є «отримання» грошей із бюджету у вигляді пільг, а потім розподіл їх за власним розсудом фактично приватизацією функцій держави? Вочевидь, у СП — пільговиків могутні заступники. А то ж як іще пояснити те, що вони почали чинити опір голові Ради національної безпеки та оборони?