Ювілей можна відзначити сходженням на Говерлу
Щороку заклади «Закарпаттуриста» обслуговують близько 30 тисяч туристів з України та майже тисячу іноземців. За попередніми даними, за дев'ять місяців цього року «Закарпаттурист» провів обслуговування 40 тисяч туристів і 50 тисяч екскурсантів. Обсяги, вочевидь, зростають, але рекреаційні можливості оздоровниць «Закарпаттуриста» на повну потужність не «розкручені». Аби процес пішов, в області прийняли «Програму розвитку туризму до 2005 року». Вона вкрай важлива в соціальному зрізі, бо створення одного робочого місця в закарпатському туризмі обходиться в 20 разів дешевше, аніж на виробництві.
«Здійснено низку практичних заходів для підвищення конкурентної спроможності туристичної індустрії області на внутрішньому та частково міжнародному ринках, — розповів «Дню» генеральний директор «Закарпаттуриста» Василь Кричфалушій. — Ми відкрили своє представництво в Москві, вивчаємо доцільність відкриття офісів у Києві та Празі».
У підпорядкуванні «Закарпаттуриста» — 13 турбаз та лікувально-оздоровчих комплексів, 6 бюро подорожей та екскурсій, комерційно-виробниче підприємство «Закарпаттурпостачторг». Сто екскурсійних маршрутів передбачають сходження на вершину Карпат — Говерлу, відвідання географічного центру Європи в селі Ділове на Рахівщині, відвідання єдиного в Україні музею лісу і сплавляння, а також відвідання виноробних підприємств із дегустацією вин. Туристів оздоровлюють мінеральні і термальні джерела. Наприклад, лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця» в Мукачеві — це і мінеральна вода, і термальний басейн із вулканічною водою, і водолікарня.
Найголовніше, що прибутки йдуть на розвиток об'єктів «Закарпаттуриста». Цим він і прикметний в Україні.