Із педінституту — на біржу праці
Причини звуження ринку праці для вчителів — скорочення народжуваності та зменшення кількості учнів. «З кожним роком кількість дітей, що йдуть у перший клас, зменшується», — сказала кореспонденту «Дня» Інні ЗОЛОТУХІНІЙ заступник директора Київської середньої школи № 219 Людмила Старикова. — Зокрема, ще десять років тому в нашій школі було сім перших класів, а сьогодні лише три. Причини ситуації, яка склалася, прості: зниження рівня добробуту народу спричиняє спад народжуваності. Невпевнена у своєму завтрашньому дні молодь просто боїться пов'язаних із вихованням дитини матеріальних витрат. Зокрема, тільки шкільна форма для першокласника коштує не менше ніж 100 гривень. Питання оплати підручників поки що не вирішено, але скоріше за все половину книжок батькам доведеться купувати самостійно. Наступного навчального року також, очевидно, збільшиться і вартість шкільних обідів.
ДО РЕЧІ
Тяжке становище вчителів штовхає деяких із них до протизаконних методів виживання. Три з половиною тисячі рослин маку було виявлено працівниками міліції на присадибній ділянці... вчительки Катерини С. із села Бистриця на тій же Рівненщині. Навіть досить суворе покарання за незаконний посів маку не зупиняє громадян від спокуси заробити трохи грошей на продажу наркосировини. Не допомагає і широкомасштабна роз'яснювальна робота, і вельми ефективна боротьба правоохоронних органів області з незаконними посівами маку: для багатьох жителів сіл вирощування та продаж макової соломки залишається фактично єдиним способом заробити трохи «живих грошей».
Як повідомили кореспонденту «Дня» Наталії ТРОФІМОВІЙ у Держкомстаті України, середня заробітна плата працівників, зайнятих у сфері середньої освіти, в червні становила 156 грн. 47 коп. Станом на 10 липня цього року заборгованість із заробітної плати в галузі освіти становила 353 млн. 213 тис. грн.
Випуск газети №:
№147, (1999)Рубрика
День України