«Росвооружение» та «Укрспецекспорт» йдуть на мирову
Григорій Рапота повернувся з Києва задоволенимВпродовж двох днів українські та російські продавці озброєнь домовлялися про співпрацю. Заради цього Київ відвідав і провів переговори з колегами в «Укрспецекспорті» головний російський зброєносець — генеральний директор «Росвооружения» Григорій Рапота.
Григорій Рапота відвідав Київ у непростий час. І для «Росвооружения». І для себе особисто. У Росії вкотре змінили систему торгівлі зброєю. Там збільшили кількість структур, яким дозволено торгувати зброєю, що об'єктивно позначиться на зменшенні подальших прибутків власне «Росвооружения». Що ж до самого Рапоти, то останнім часом хвиля за хвилею накочуються чутки про його зняття з цієї посади. Справа лише в приводі, яким може стати вже згадане зменшення продуктивності очолюваної ним компанії.
Отже, «Росвооружению» нині вкрай потрібен ефективний прорив, аби продемонструвати усім недругам, що керівництво компанії свій хліб їсть не задарма. Збільшення прибутків реально можливе лише за рахунок зв'язування активності конкурентів, що торгують схожим товаром і майже на тих же ринках. На сьогодні таким дошкульним суперником для Росії є Україна, яка за підсумками минулого року в ієрархії провідних країн експортерів зброї зайняла сьоме місце. Росія — відповідно третє. Успіхи Києва в Москві пояснювали традиційно — Україна торгує за демпінговими цінами, це ускладнює життя російським зброєносцям, і цьому слід покласти край. Відтак разом з Рапотою в Києві перебувало керівництво і новоствореного дочірнього підприємства «Росвооружения» з назвою «Росвооружение— Содружество», на яке покладено завдання налагодити співпрацю в галузі збройового бізнесу з країнами СНД і насамперед з Україною на основі, так би мовити, стратегічного партнерства. За цією тезою — узгодження цінової політики, співпраця у справі модернізації озброєння колишнього СРСР та реалізація спільної стратегії на ринках третіх країн.
Прес-секретар компанії «Росвооружение» Валентин Запєвалов сказав: «Настрій нині такий, що якщо ми разом будемо завойовувати нові ринки озброєнь, то ми виграємо. Краще виступати одним кулаком, аніж створювати нерозумну конкуренцію». Два роки тому «Укрспецекспорт» та «Росвооружение» вже підписували угоду про узгодження цінової політики на військовий товар та про своєрідний розподіл центрів впливу, але відтоді конкуренція між ними не послабшала. Вкотре підтверджувалася аксіома: у збройовому бізнесі усі посміхаються — але завдають удару з будь-якого положення. Але цього разу в компанії «Росвооружение» повідомили, що Григорій Рапота цілком задоволений підсумками переговорів. В «Укрспецекспорті», в свою чергу, також сказали і про те, що дві сторони домовились про необхідність створення українсько-російських промислово-фінансових груп. За словами заступника генерального директора «Укрспецекспорту» Вiктора Забари, Україна має особливу зацікавленість до спільної з Росією модернізації певних видів озброєння, якими оснащені Збройні сили України. Зокрема, це стосується авіаційної та бронетехніки.