Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чотири приватнi ТРК Криму викинутi з ефіру

30 липня, 00:00

Продовжує розпалюватися скандал навколо відключення чотирьох приватних кримських телерадіокомпаній — Чорноморської ТРК, «ТРК ІТВ» (Сімферополь), ТРК «Екран» (Джанкой) і «ТРК Керч» (Керч). У четвер Чорноморську ТРК відвідав заступник голови Держкомітету у справах зв'язку та інформації В. Женжера. Він визнав, що стурбований скандалом, який несподівано здобув такий широкий резонанс. Однак на пряме запитання, чи може Чорноморська ТРК отримати нині хоча б тимчасовий дозвіл і вийти в ефір — для чого йому варто було тільки підняти трубку й набрати номер його кримських підлеглих — В. Женжера відповів, що він мусить іще розібратися, хто давав наказ відключити трансляцію. Тобто, Держкомзв'язку та інформації аж ніяк не завжди знає, за якими законами діють його співробітники.

Як повідомив кореспондентові «Дня» президент Чорноморської ТРК Олександр Чуприна, всі чотири відключені ТРК направили листи Президентові України, премьєр-міністру й до інших вищих інстанцій із проханням розібратися в ситуації. Оскільки нібито їхня провина полягає лише в тому, що Кримський радіотелепередавальний центр не має права на експлуатацію частот, на яких виходять в ефір ці ТРК — хоча саме він має отримувати дозволи на їхню експлуатацію, а ніяк не самі ТРК. Керівництво телерадіокомпаній переконане, що питання, які виникли через різне трактування «Укрчастотнаглядом» і Кримським РТПЦ законів України «Про зв'язок» і «Про телебачення й радіомовлення», можна вирішити й без таких крайніх заходів, як відключення ТРК.

Контролюючі органи, керуючись принципами «подвійних стандартів», створюють для державних електронних ЗМІ сприятливіші умови, усуваючи непідконтрольні владі мас-медіа. У результаті, заявляє АВЖ, в ефірі Криму й України залишаються працювати ті телекомпанії, які підтримують лише одного кандидата, котрий, до речі, саме зараз відпочиває в Криму.

Тим часом, за повідомленням Олександра Чуприни, директор Кримського РТПЦ Олексій Дмитрієв звернувся до заступника голови АРК В.П. Антипенка з листом, в якому пропонує передати метрові частоти, на яких працювали ці ТРК, в користування УТ-1, УТ- 2 та Інтера, а приватні ТРК «виселити» на менш доступні глядачам дециметрові канали. (Копія листа є в редакції «Дня»). Й це — незважаючи на ліцензії Нацради з питань телебачення й радіомовлення, отримані всіма чотирма ТРК, які відключено й надають їм виняткове право працювати саме в їх діапазонах.

На жаль, кореспондентові «Дня» не вдалося зв'язатися ні з керівником Кримського Укрчастотнагляду Анатолієм Трушковим, ані з його колегою по Україні Володимиром Ковальовим.

«Прямий і грубий тиск на ЗМІ з боку влади — це вияв повного безсилля режиму ефективно працювати й співробітничати із ЗМІ, — прокоментував відключення кримських ТРК Центру журналістських досліджень кандидат у президенти Євген Марчук. Там, де закінчується свобода слова, — лише крок до диктатури. Подібне «завзяття» на місцях із бажанням сприяти будь-якими методами у виборчій кампанії нинішньому Президентові обернеться проти нього».

Євген Марчук запропонував скликати спеціальну депутатську комісію для перевірки правочинності припинення трансляції. На його думку, до цієї комісії мають увійти члени профільного комітету ВР і представники Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати