Перейти до основного вмісту

Проблема не в якості Конституції...

Євген Марчук про несвяткову сторону свята
26 червня, 00:00

Коментуючи кореспонденту ЦЖД під час перебування в Ужгороді триріччя прийняття Основного закону, Марчук сказав, що саме в «конституційну ніч було дано оцінку самому Кучмі та його прихильникам, а також підтверджено, наскільки в критичні моменти парламент сильніший від Президента». Є.Марчук зауважив, що тоді «Президент і його команда програли за всіма статтями».

Щодо самої Конституції, то вона, на думку Марчука, «нормальна, але не ідеальна, і її ще треба поправляти». Проте, вважає депутат, Конституція «дала старт до демократичних перетворень, адже в ній закладено фундаментальні речі: питання прав людини, місцевого самоврядування, державного устрою». Проте, як висловився народний депутат, перетворення, що були задекларовані Конституцією, «загальмувалися Президентом і його командою».

На запитання щодо необхідності внесення змін до Конституції у майбутньому Євген Марчук відповів, що «з усього видно, що без поправок не обійтися». Проте, на його думку, поправляти Конституцію можна буде лише тоді, «коли ми вийдемо на коаліційний принцип формування уряду. Тобто, вибори парламенту — на коаліційно-пропорційній основі і коаліційна технологія призначень і усунень в уряді за згодою Верховної Ради». «Призначення і відставка прем'єр-міністра, голови Служби безпеки, міністра оборони, міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора», — вважає Є.Марчук, — «повинна відбуватися за згодою парламенту, чого не передбачено у нинішній Конституції».

Під час зустрічі в Закарпатському облмуздрамтеатрі Євген Марчук ще раз підкреслив, що в Україні має бути встановлена диктатура закону, а не особи. Це, на його думку, посприяє тому, щоб розкидані волею долі по всьому світу закарпатці мали робочі місця в рідному краї, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ . Сьогодні ж у столиці та на місцях процвітає правовий нігілізм. Багато хто вважає, що до них не дійдуть руки. Але, підкреслив народний депутат, після президентських виборів їм доведеться відповідати й за зловживання, і за витягнуті з економіки кошти на створення іміджу віртуальних президентів, і за митні коридори для елітних холдингів — за величезні хабарі надано пільг на 18 млрд. грн., і вони ніде не проявляються в економіці.

«Однак, — переконаний Євген Марчук, — потреби в надзвичайному стані немає; у ньому і так перебуває переважна більшість населення України. Адже де-факто 80% населення живуть як жебраки. Надзвичайний стан годиться лише для виконавчої влади. Її треба декриміналізувати, розгромити кримінально-кланові структури по всій вертикалі диктатурою закону, а не особи».

Враження про перебування Євгена Марчука на Закарпатті читайте на сторінці "Суспільство".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати