Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

24 червня, 00:00

«Народна солідарність» пiдтримує шахтарiв

Громадський рух «Народна солідарність» виступив із заявою, в якій підтримує марш протесту шахтарів Донбасу, повідомляє кореспондент «Дня» Дмитро СКРЯБІН . «Завдяки їхній самовідданій праці в наших домівках, лікарнях, на заводах світло й тепло, затишок і здоров'я, хліб і метал. Ціна їхнього трудового подвигу — життя. Часом здається, що єдиний спосіб отримати від уряду зароблені на життя гроші — це померти! Не можна допустити, щоб ми звикли до цього! Ми звертаємося до всіх політичних партій, громадських і профспілкових організацій із закликом підтримати шахтарів у їхньому прагненні відстояти свої законні права. Немає чужої біди! Ми пов'язані однією долею, в єднанні наша сила! Тільки разом ми переможемо!», — говориться у зверненні «Народної солідарності» до громадян України.

Вихід демократів продовжується

Понад 100 колишніх членів Народно-демократичної партії у Львові вступили до партії «Реформи й порядок». Серед нових членів партії — народний депутат Тарас Стецьків, повідомляє Інтерфакс-Україна. Нагадаймо, що на з'їзді НДП, що відбувся 14 травня, більшість членів партії проголосувала за підтримку на президентських виборах кандидатури нинішнього глави держави Леоніда Кучми. Однак шерег лідерів НДП, не згодних із таким рішенням, оголосив про свій вихід із її лав. Серед тих, хто вийшов із НДП, були, зокрема, її голова Анатолій Матвієнко, народні депутати Олександр Ємець, Володимир Філенко, Артур Білоус, котрі вступили до ПРП і брали активну участь у 4-му з'їзді партії. У світлі цих подій нещодавня заява прем'єра, а за сумісництвом голови НДП Валерія Пуствойтенка про те, що колишні лідери НДП можуть повернутися до партії, виглядає радше спробою робити добру міну при поганій грі, ніж є реальним станом речей — повідомляє кореспондент «Дня» Дмитро СКРЯБІН.

Гроза вбила маму та доньку

За повідомленням Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської області 23 червня о 1 год. 12 хв. блискавка вдарила в одноповерховий будинок с. Бутівка Сосницького району. Внаслідок цього виникла пожежа. Під час гасіння пожежі та розбирання конструкцій о 2 год. 50 хв. знайдено труп господарки А., 1976 р. н., а о 4 год. 05 хв. — труп її доньки 1995 р. н. Внаслідок пожежі знищено дах будинку та пошкоджено домашнє майно. Матеріальні збитки — 1000 грн. Пожежу ліквідовано о 4 год. 10 хв. 23 червня. Для ліквідації пожежі були задіяні ППЧ-61 (1 пожежна машина, 4 чоловіки), та пожежоохоронний загін від двох сільгосппідприємств (2 пожежні машини, 10 чоловік). Ще одна блискавка вдарила в приватний будинок у місті Щорс. Жертв, на щастя, не було. Збитки від пожежі — 500 грн., повідомляє Валерія ПЕТРОВСЬКА.

Нікопольські бандити взяли в заручники громадян Бангладеш

Майже місяць злочинне угруповання з Нікополя тримало в заручниках двох молодих іноземців — громадян Республіки Бангладеш, вимагаючи в їхніх батьків і родичів чималу суму викупу у твердій валюті. Як повідомили в Центрі громадських зв'язків УМВС Дніпропетровської області встановити трьох здирників вдалося співробітникам управління по боротьбі з організованою злочинністю. У ході операції по їхньому захопленню й обшуку в будинку раніше судимого жителя Нікополя Олександра Л. заручників знайшли в підвалі. Один із них виявився студентом Київського інституту міжнародних відносин. Інший — приїхав у січні нинішнього року з метою вступу до столичного вузу. Бангладешці були вкрай виснажені. Б'ючи їх, здирники примушували телефонувати на батьківщину й просити викуп. За фактом злочину порушено кримінальну справу за статтею 144, частина 3. Учасникам злочинного угруповання загрожує позбавлення волі від 7 до 15 років із конфіскацією майна, повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ.

Хто призначатиме суддів?

Учора Конституційний суд України почав розгляд проблеми призначення суддів на посади. В основному суть справи стосується повноважень Вищої ради юстиції (ВРЮ) — конституційного органу, який, на жаль, увібрав у себе більшість негараздів «конституційної ночі». Юридична проблема полягає в двоїстому тлумаченні конституційного терміну «призначення суддів на посади», повідомляє кореспондент «Дня» Оксана ПАНЧЕНКО . Хоча для суддів це питання принципове. Адже, на думку представників Верховного суду України, ВРЮ відає лише питанням призначення суддів на п'ять років. Однак КСУ покликаний вирішити, чи належить ВРЮ ще й функція безстрокового обрання суддів та призначення й звільнення суддів з адміністративних посад: заступників та голiв судів. Фактично, тлумачення цих норм на користь Вищої ради юстиції означатиме появу «вищого» над Верховним судом України несуддівського органу, що отримає монополію на формування суддівського корпусу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати