Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

27 квітня, 00:00

Засновано Німецько-Український фонд для підтримки та розвитку малого й середнього підприємництва в Україні. Його засновниками визначено Кредитну установу для відновлення (ФРН), Кабмін у особі Міністерства фінансів і Нацбанк України, повідомляє агентство Інтерфакс- Україна.

За рахунок Фонду можуть надаватися кредити в розмірі не більше, ніж DM 15 тис. фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності та підприємствам із кількістю зайнятих не більше, ніж 20 працівників і недержавною часткою в СФ понад 50% (діяльність у галузі виробництва, послуг і торгівлі); не більше, ніж DM 50 тис. — тим же фізичним особам і підприємствам із кількістю зайнятих понад 250 працівників і недержавною часткою в СФ понад 50%. Крім того, кредити Фонду (не більше, ніж DM 500 тис.) можуть надаватися німецько-українським підприємствам, у СФ яких недержавна частка перевищує 50%, а німецькому й українському засновнику належить відповідно від 30 до 70% СФ підприємства.

Скорочення наполовину

В Україні значно скоротилася кількість обмiнних пунктів: порівняно з 1 квiтня 1998 р. їх стало менше на 6,1%, у тому числі пунктів, що працювали за агентськими угодами — на 54,5%. Про це повiдомив Департамент валютного регулювання Нацбанку.

Згідно з його даними, протягом першого кварталу 1999 р. органи НБУ провели 2661 перевірку пунктiв обмiну валют в Українi, в результаті яких було виявлено 313 порушень, з яких 183 — у пунктах обміну валют, що дiють за агентськими угодами. Серед виявлених порушень найчастiше зустрiчалися відсутність авансу в іноземних валютах, невідповідність обладнання обмiнних пунктiв встановленим нормам, відмова в продажу іноземної валюти при наявності її в касі пункту, ненадання довiдок клiєнтам та залишки або нестача коштiв. За станом на початок квiтня в Україні існувало 5458 пунктів обміну валют, з яких 2281 — пункт обміну валют, що працює за агентськими угодами, а 3177 — власні обмiннi пункти банків, повідомляє Інфобанк.

Дійшли до критичної межі

Міненерго підбило підсумки роботи енергетичної галузі за перший квартал 1999 р. Як передає УНІАН, у звіті міністерства зазначається, що фінансове становище галузі залишається критичним. Через відсутність коштів для оплати ремонтів обладнання і майже повного припинення нового будівництва, технічний стан галузі погіршується: 98 енергоблоків ТЕС виробили розрахунковий ресурс, 66 — граничний ресурс, 39 перейшли межу, прийняту в світовій практиці фізичного і морального спрацювання. Близько 50% електричних мереж вимагають термінового ремонту або заміни.

З метою поліпшення оплати спожитої електроенергії спеціальні комісії на місцях відключили 17,8 тис. споживачів- неплатників, подано 870 позовів до суду, порушено 36 кримінальних справ. За 13 днів квітня «живими» грошима на енергоринок було перераховано 64,5 млн. грн., що становить 16,9% товарного відпустку. Загалом за три місяці 1999 р. банківськими коштами сплачено 9,9% електроенергії.

Незаконно витрачено мільярд

Порушення при створенні та використанні позабюджетних фондів виявлено в ході планової перевірки Рахунковою палатою (РП) Міненерго та його попередників — Міністерства енергетики та електрифікації та Держкоматому України, повідомляє УНІАН. За результатами перевірки доведено, що 6 галузевих позабюджетних фондів Міненерго створювалися за рахунок собівартості продукції АЕС. На 1 березня 1998 р. це призвело до безпідставного збільшення собівартості продукції АЕС на 301 млн. грн. та недоплати до бюджету 90,3 млн. грн. Всього перевіркою виявлено нецільове та з порушенням положень про галузеві позабюджетні фонди використання коштів на 972,6 млн. грн.

Зокрема, з 1996 до 1998 року без отримання згоди підвідомчих підприємств Міненерго вилучило в них 157,7 млн грн. для створення резервно-інвестиційного фонду, за рахунок якого утримувався апарат міністерства. У цьому зв'язку РП визнала Міненерго та його попередників прибутковою організацією та порушила питання про несплату до бюджету 30% сум надходжень.

McDonald's у Криму

Компанія McDonald's має намір 1999 р. розпочати будівництво в Криму мережі ресторанів швидкого харчування, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За словами директора з питань розвитку компанії McDonald's у Центральній Європі та Україні Володимира Адамовича, за два роки роботи на українському ринку McDonald's відкрив у країні 20 ресторанів. У 1999 р. планується збільшити їх мережу ще на 16 закладів.

У Криму, відзначив В.Адамович, компанія має намір відкрити ресторани в Сімферополі, Ялті, Севастополі та Евпаторії. Принципову згоду на будівництво вже отримано. Зараз іде прив'язка проектів до місцевих умов. Компанія планує на період курортного сезону збільшувати число місць у кожному ресторані з 80 до 150-200 відвідувань одночасно. В найближчі 5 років обсяг інвестицій, пов'язаних із розвитком інфраструктури компанії та відкриттям ресторанів McDonald's в Україні, становитиме понад $120 млн. Вартість одного стандартного ресторану становить близько $1 млн.

Датські крони підуть на тепломережу

Уряд Данії надав компанії «Київенерго» 10 млн. датських крон ($1,5 млн.) на реконструкцію тепломережі Києва відповідно до підписаної в січні цього року угоди Датського агентства захисту навколишнього середовища та «Київенерго», повідомляє агентство Українські новини. Проект передбачає заміну й встановлення обладнання вартістю 8,5 млн. крон ($1,19 млн.) — теплообмінники, насоси, труби — на 33 бойлерних. У реалізації проекту візьме участь датська консультаційна фірма «Carl Bro а/s». Проектні, будівельно-монтажні роботи й закупівлю допоміжного обладнання «Київенерго» профінансує самостійно. Реалізацію проекту планується завершити до кінця цього року.

Теплові розподільні мережі «Київенерго» включають 2 300 бойлерних і 980 км розподільних мереж. У 1998 р. «Київенерго» виробило 5 441 млн. кВт-годин електроенергії й близько 11 млн. Гкал тепла. За станом на 20 квітня курс Національного банку становив 100 датських крон до 56,3 гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати