Плоди «соціального партнерства» в Україні не ростуть
Його організатори — Міністерство праці та соціальної політики України і Посольство Республіки Австрія в Україні — поставили за мету донести до керівників державного, економічного та управлінського секторів міжнародний досвід співпраці між урядом, організаціями працедавців та працівників.
«У 50-ті роки, коли Австрія також мала галопуючу інфляцію та соціальну нестабільність, — повідомила виконавчий секретар Консультативної ради з економічних та соціальних питань пані магістр Клариса Пасторі, — система соціального партнерства, до речі фінансово незалежна від уряду і добровільна, цілком себе виправдала і працює досі».
Україна кінця століття дещо нагадує повоєнну Австрію, проте досвідчені австрійці не радять сліпо переносити їхній досвід на український грунт.
В Україні також створено Національну раду соціального партнерства, сформовано певну законодавчу базу. Проте, як зазначив пан магістр Ернст Тюклер (Австрійське об'єднання профспілок), «наша система соціального партнерства діє, бо виконуються закони, що регулюють інтереси всіх сторін». Очевидно, нинішня наскрізь корумпована влада неспроможна забезпечити таку ж законослухняність в Україні. За таких умов плодів соціального партнерства, тобто добробуту, економічної та політичної стабільності в Україні ми не дочекаємося.