Для збереження фракції ПСПУ змінять Регламент
Віктор Омелич, коментуючи кореспондентові «Дня» результати цієї зустрічі, сказав, що «саме сьогодні вноситься поправка до Регламенту, яка дасть вихід на нові кількісні склади — параметри фракції можуть бути меншими». Пан Омелич упевнений, що подібні репресії у відношенні до ПСПУ були зроблені Банковою після «розкрутки нею ж Н.Вітренко, що принесло занадто приголомшуючі результати. З'явилося бажання обеззброїти даму: без фракції це була б зовсім інша людина».
Втім, сама Наталія Михайлівна також підтвердила, що фракція руйнується штучно, «аби закрити мені рота». В.Марченко заявив кореспонденту «Дня», що вони внесли низку поправок до Регламенту, які поставлять «списочників» на місце: відтепер кожний бажаючий змінити орієнтацію поплатиться депутатським мандатом. А контролювати цей процес буде спікер, ледве що — подаючи в суд на ідеологічних відступників. (Дехто з рухівців вважає, що голові ВР також вигідні нові регламентні «параметри», наприклад, з огляду на об'єднання АПУ і СелПУ та їхній парламентський союз.)
Як би там не було, «всохнути» ПСПУ не дадуть. Володимир Марченко повідомив кореспонденту «Дня», що до нього дійсно «підходили деякі депутати й пропонували свої послуги для порятунку демократичних принципів парламентаризму». У Наталії ж Михайлівни, як видно, інший рівень переговорів. Джерело, яке заслуговує на довіру, розповіло про зустріч Н.Вітренко з Президентом, на якій вона, начебто, умовляла Л.Кучму не боятися своїх рейтингів, довіритися й вийти з нею у другий тур виборів, щоб потім здати свої голоси в обмін на посаду прем'єр-міністра. Але оскільки це вже надто стара плітка, можна припустити, що, зберігаючи за участю О.Ткаченка фракцію ПСПУ, пані Вітренко вестиме самостійну гру.