Перейти до основного вмісту

Почався розгляд справи

19 березня, 00:00

екс-віце-мера Одеси

Судове розслідування кримінальної справи із звинувачення колишнього першого заступника міського голови Одеси Анатолія Ворохаєва в причетності до великомасштабних фінансових афер розпочала 17 березня колегія обласного суду під головуванням Льва Бондаренка. Суд розглянув клопотання А. Ворохаєва про відвід головуючого на процесі Л. Бондаренка на тій підставі, що обласний суддя при підготовці справи до розгляду не задовольнив клопотання підсудного про звільнення його з-під варти. Колегія визнала клопотання А. Ворохаєва про відвід судді Л. Бондаренка невмотивованим, оскільки в документі не названо підстав чи обставин, які унеможливлювали б участь Л. Бондаренка в розгляді кримінальної справи.

Однак почати процедуру судового розслідування колегії все ж не вдалося. Не з’явився на засідання суду співробітник облпрокуратури Анатолій Виштикайло, котрий підтримує звинувачення. За словами представника прокуратури Олександра Трухніна, «А. Виштикайло перебуває у відрядженні». А сам О. Трухнін не може підтримувати звинувачення, бо «недостатньо ознайомлений з матеріалами кримінальної справи А. Ворохаєва». Отож головуючий, за згодою адвокатів А. Ворохаєва — Йосипа Бронза та Олександра Козирновського, відклав слухання справи до 14-ї години 18 березня, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло АКСАНЮК.

Припинено рух поїздів

Припинено рух потягів на ділянці Жмеринка — Могилів-Подільський через аварійний стан колії. Просідання залізничного полотна біля села Вендичани на кілька сантиметрів було виявлено обхідниками ще раніше, але загрози для руху не було, потяги тут пропускали, хоча й із невеликою швидкістю — 16 км/год. Терміново організовані ремонтні роботи результату не дали, зсув швидко прогресував, тому рух на ділянці припинили, пустивши поїзди в обхід. Фахівці встановили, що сильне просідання насипу (в одному місці рейки повисли в повітрі) викликано його надмірним зволоженням талою водою, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор МЕЛЬНИК.

Перекинувся автобус. Є жертви

У селі Смиківцях Тернопільського району на слизькій дорозі перекинувся рейсовий автобус Киданці — Тернопіль. В автобусі їхало 29 пасажирів. На місці аварії померла старенька жінка, ще троє пасажирів травмовані, повідомляє кореспондент Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ.

Ракетний порох. У приватних порохівницях

У Харківській області працюють кращі співробітники міліції з сусідніх областей, допомагаючи харків’янам поліпшувати криміногенну ситуацію. При перевірці складу однієї з приватних фірм співробітники карного розшуку виявили вісім великих циліндричних контейнерів явно військового призначення. Прибувши за їхнім викликом, фахівці вибухово-технічного управління сторопіли і ахнули від подиву: в контейнерах було паливо для твердопаливних ракет, інакше кажучи, ракетний порох. Всього 113 порохових чушок. Розслідування покаже, для якого виду бізнесу він призначався, але і без слідчого експерименту зрозуміло, що трапся пожежа, кілька розташованих поряд багатоповерхових будинків були б зруйновані, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.

Отримати зарплату допомогла... Африка

Запорізький електромашинобудівний завод «Іскра» розрахувався з боргами з виплати зарплатні своїм працівникам майже за цілий рік і готовий і далі виплачувати зароблене. Допомогло виконання спеціального замовлення для військових однієї з африканських країн. «Іскрівці» виготовили дві радіолокаційні станції середнього радіуса виявлення літаючих цілей, за рахунок чого вони змогли не тільки розв’язати проблеми з виплатою зарплати, а й покінчити з картотекою. І щоб до неї більше не повертатися, відповідні служби підприємства постійно ведуть пошук нових замовників. Однак ситуація все-таки залишається напруженою — завод завантажений тільки наполовину. Сьогодні він працює над виконанням індійського контракту приблизно на таку ж суму, як і попередній. У робітників з’явилася надія, що «Іскра» «займеться» після тривалого вимушеного простою, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.

Тим, хто рубає лісосмуги,

тепліше не стає

Кіровоградщина небагата на лісові ресурси. Брак палива штовхає закононеслухняних громадян узимку до вирубування дерев у лісосмугах та інших природоохоронних насадженнях. Проте багатьом із таких порушників не вдалося уникнути покарання. Тільки торік у області було порушено 33 кримінальні справи про екологічні злочини. За наслідками перевірок до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності було притягнуто понад 400 осіб. Подано більше ніж 100 позовів до арбітражного та районних судів, за рішенням яких стягнуто на користь держави 21 мільйон 200 тисяч гривень. На перший погляд, це значна сума. Але вона набагато менша від збитків, спричинених «народними лісорубами», повідомляє кореспондент Володимир ПОЛІЩУК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати