На Україну чекає або кредит, або дефолт
Народний депутат Сергій Терьохін у інтерв’ю агентству Інфобанк прогнозує, що парламент все ж спробує ухвалити постанову, засуджуючи політику МВФ, але такий документ, на його думку, не матиме ніяких правових наслідків. Окрім того, підкреслює депутат, він може бути прийнятий тільки після засідання Ради директорів МВФ 15 березня, оскільки цього тижня депутати працюють у комісіях і перше сесійне засідання ВР вiдбудеться лише 16 березня. Сергій Терьохін також вважає малоймовірним проведення позачергового сесійного засідання, оскільки «його не підтримає Голова парламенту Олександр Ткаченко».
«Треба було раніше організовувати такі зустрічі, бо більшість умов, на яких базується EFF (програма розширеного фінансування — Авт.) — законодавчого плану», — ніби виправдовуючись заявив по засіданні в Кабмiнi міністр фінансів Ігор Мітюков. За його словами, 19 позицій меморандуму досі не виконані або виконані частково. Водночас прем’єр Валерій Пустовойтенко вважає, що після анульованої Конституційним судом заборони ВР на підвищення цін на комунальні і транспортні послуги не виконаною залишилася лише одна умова — адміністративна реформа. Проте віце-прем’єр Сергій Тигипко переконаний, що Рада директорів МВФ ще у березні вирішить питання про виділення Україні нових кредитів (раніше уряд запевняв, що до кінця березня Україна одержить два транші кредиту EFF обсягом $178 млн.).
Якщо МВФ найближчим часом не поновить кредитування за програмою EFF, вважає Сергій Терьохін, Україна вже у квітні змушена буде оголосити зовнішній дефолт, а на внутрішніх фінансовому та фондовому ринках почнеться дуже серйозна паніка.
До речі, на останніх торгах на УМВБ гривня подешевшала на одну копійку (після того, як на вимогу МВФ Нацбанк розпочав лібералізацію валютної політики, гривня, як правило, щодня дешевшає на дві копійки).