Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Укртелеком» продадуть задля пенсій

Але спочатку треба викупити «Утел»
25 лютого, 00:00

Окрім того, одним із можливих шляхів ліквідації боргів перед громадянами Президент бачить продаж державного майна, зокрема українського об’єднання зв’язку «Укртелеком». Однак, наполягаючи на цьому, мабуть, він не знає, що тим самим вступає в зачароване коло. За визнанням провідних економістів, у тому числі Джорджа Сороса, сьогодні це підприємство Україна може продати, але лише дуже дешево (через падіння гривні). Наростити його вартість можна лише в тому випадку, якщо повернути державі спільне підприємство «Утел».

Викуп 49% його статутного фонду, що належать іноземним компаніям (19,5% — американської АТ&Т, 19,5% — німецької Deutsche Telekom і 10% — голландської PTT Telekom), буде здійснено протягом трьох місяців, повідомив редакції голова спеціальної контрольної комісії Верховної Ради Олександр Рябченко. Таке рішення, за його словами, прийнято робочою групою, котра готує для розгляду парламентом України проект закону про подолання кризи у сфері зв’язку.

За інформацією О.Рябченка, у проекті є доручення Кабміну підтримати операцію «Укртелекому» з викупу «Утелу». Іноземним компаніям будуть виплачені гроші у відповідності до вартості наявних у них пакетів плюс нараховані їм дивіденди, а також наданий ними раніше «Утелу» кредит.

Як стверджує О.Рябченко, придбання повного пакету акцій «Утелу» підвищить вартість «Укртелекому» відсотків на 30. Звісно, уточнив О.Рябченко, «Утел» коштує набагато менше 30% «Укртелекому», але після того, як останній перетвориться на могутню структуру, що об’єднує всю систему телекомунікацій України, крім мобільного зв’язку, його вартість і привабливість для покупців набагато підвищаться.

Тим часом, за інформацією з конфіденційних джерел, переговори з іноземними компаніями з викупу їхніх пакетів акцій «Утелу» йдуть непросто. Вони намагаються забезпечити собі певні переваги в майбутньому і висловлюють сумнів у здатності українського уряду фінансувати викуп акцій (надати держгарантію на кредит). Мабуть, не останнє місце в цих сумнівах викликає словесна заборона Л.Кучми фінансувати будь-що, окрім соціальних програм.

Утім, в Україні є і противники викупу «Утелу». Як заявив «Дню» голова правління Першого інвестиційного банку Борис Соболєв, ця акція не тільки ще більше підірве довіру до України з боку іноземних інвесторів, а й занапастить «Утел», який таким чином потрапить у розпорядження неефективно працюючої державної структури. Тож питання про реальність цього джерела покриття державних боргів пенсіонерам залишається відкритим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати