Європейський суд не розуміє наших «стереотипів»
Хоча, за словами голови Верховного суду України Віталія Бойка, минулого року суди загальної юрисдикції задовольнили 99 відсотків позовів громадян щодо «вимушеного» стягнення зарплатні. Однак більшість із них зіштовхується з іншою проблемою — ігноруванням судових ухвал.
Як прокоментували «Дневі» ситуацію в Мін’юсті, це відбувається через невирішеність процесуальних моментів існування інституту судових виконавців на законодавчому рівні. Позавчора правовий комітет ВР обговорював проект закону «Про виконавче провадження», який був прийнятий лише в першому читанні. Де-юре з нового року розпочалося реформування інституту судових виконавців. Але фактично, єдиним кроком у реформуванні інституту судових виконавців стала зміна їх статусу.
Таким чином, може постати проблема і з виконанням Україною ухвал Європейського суду. Як повідомили «Дневі» в Мін’юсті, для цього відомства ще залишається відкритим питання, хто і як відповідатиме за порушення Україною прав конкретних громадян, що вже було визнано в Страсбурзі.
На сьогоднішній день Європейський суд з прав людини виніс 19 ухвал проти України. «Наша держава не звикла до цього, але вона повинна нести відповідальність перед своїм громадянином, — каже Володимир Буткевич. — У нашій країні також не звикли поважати людину — навіть коли вона є кримінальним злочинцем чи в’язнем. Це не сприймається у Європейському суді, як і багато інших наших стереотипів. Зокрема, укркаїнська практика — давати характеристики — підпадає під дію статті Європейської конвенції про захист честі та гідності».