Перейти до основного вмісту

Чому може навчити голодний учитель недоїдаючого школяра?

12 січня, 00:00

Друге навчальне півріччя стартувало вчора в українських школах. На тлі новорічних торжеств і неминучої святкової метушні практично непоміченою журналістами та спільнотою залишилася акція відчаю шкільних учителів Бучацького району Тернопілля. Вони, голодні й погано вдягнуті, приїхали з глибинки в Київ, аби виставити пікет перед будинком адміністрації Президента. Президента країни, де голодують не лише вчителі, а також їхні вихованці.

24 грудня четверо вчителів у Бучацькому районі оголосили суху голодовку — до повного погашення заборгованості. Через тиждень зневірених було вже 12. На третьому тижні акції п’ятеро з них уже побували в реанімації... Пікет перед адміністрацією Президента протримався недовго: мороз. Учителі поїхали в район, сподіваючись, що зможуть привернути увагу першої людини держави до своєї проблеми під час його очікуваного візиту в Тернопіль.

Візит у Тернопіль відбувся 10 січня. Учителі так і не побачили Президента — пізно дізналися про його приїзд. Як стало відомо «Дню», Л.Кучма пообіцяв погасити заборгованість перед страждальцями вже в першому кварталі. Проте такі обіцянки педагоги України вже чули.

А ситуація в царині освіти України — катастрофічна. Так вважає начальник Головного управління середньої освіти Міністерства освіти України Віктор Огнев’юк. У телефонній розмові з кореспондентом «Дня» Інною ЗОЛОТУХІНОЮ він навів факти, які характеризують нинішнє становище вчителя в суспільстві та стан освіти у країні загалом.

За даними на 6 січня цього року, в Україні загальна заборгованість у заробітній платі вчителям становить 442 мільйони гривень. Найгірші справи в Кіровоградській, Івано-Франківській, Волинській, Чернігівській, Тернопільській областях, де загальна заборгованість у заробітній платі за 1996 —1998 роки становить від 8,5 до 9 місяців. А в низці віддалених від обласних центрів районах навіть більше.

Через украй низьку заробітну плату (130 —150 гривень на місяць) молоді фахівці не хочуть іти працювати в школу.

Відсутність притоку молодих кадрів призвела до того, що в більшості українських шкіл працюють викладачі похилого віку. А понад дві тисячі вчителів не мають спеціальної педагогічної освіти.

Про думку самих шкільних учителів стосовно ситуації, яка склалась у сфері освіти, читайте на сторінці "Суспільство"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати