Навiть в’язень може стати президентом,
вважає політолог Микола ТоменкоНа думку експертів Інституту політики, даний законопроект не є системним, а навпаки, сприяє можливості проведення виборів «під ситуацію», як це було 4 року тому. За словами Миколи Томенка, головну загрозу легітимності виборів становлять статті, що стосуються другого туру президентських виборів і можливості проведення повторних виборів.
Експерти пропонують також змінити норму про необхідність збирання мільйона підписів кандидатом у президенти, оскільки за «нинішніх умов вона недемократична й провокує фальсифікації». М. Томенко вважає оптимальним 500 000 підписів і пропонує все-таки зберегти матеріальну заставу, яка повинна підтвердити не тільки громадський, а й організаційний авторитет претендента, а також скоротити кількість кандидатів: «Фінансовим структурам буде невигідно вкладати кошти у неперспективних учасників».
Ухвалення закону, вважає М. Томенко, зробить ЦВК його заручником, тому що «Центрвиборчком повинен буде тлумачити всі невиразно виписані положення». На його думку, потрібно також змінити механізм формування єдиного виборчого фонду, щоб звільнити ЦВК від залежності від виконавчої влади, а фінансування доручити не КМ, а НБУ. Експерти вважають за необхідне доповнити закон новою статтею — про особливості участі у виборах-99 нинішнього Президента, спікера, віце-спікера, прем'єр-міністра та членів уряду — «щоб обмежити можливості використання ними своїх службових повноважень».
№250 28.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»