Тетчер стає на захист Піночета

Екс-прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер звернулася до газети «Таймс» із листом, в якому вимагає негайно звільнити з-під арешту генерала Августо Піночета. Колишнього чилійського диктатора було заарештовано в Лондоні минулих вихідних за ордером іспанського суду. «Залізна леді» воліє взагалі не торкатися звинувачень висунутих проти її давнього союзника — у геноциді, застосуванні тортур та тероризмі.
Натомість Тетчер нагадує англійцям, що під час британсько-аргентинського збройного конфлікту за спірні Фолклендські острови у 1982 році тодішнє керівництво Сантьяго надало Лондонові допомогу, «яку важко переоцінити». Тетчер стверджує, що якби не Піночет, у війні за Фолкленди загинуло б не 250 британців, а значно більше. Нинішній же арешт генерала колишній лідер консерваторів пов’язує з запланованим на наступний тиждень візитом до Британії аргентинського президента Карлоса Менема. Лейбористський уряд буцім-то вирішив арештувати колишнього голову чилійської хунти «на догоду» Аргентині, — яка традиційно має з Чилі м’яко кажучи прохолодні відносини.
За часів, коли Тетчер очолювала британський уряд, президент Піночет кілька разів був гостем Лондона. І два тижні тому, коли вже відставний чилійський президент приїхав до Лондона робити операцію, Тетчер приймала його в своєму помешканні як особистого гостя.
№203 23.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»