"Розлучення" за участью міськради
Гучними «розбірками» завершилася спільна діяльність заводу «Укрелектроапарат» у Хмельницькому з фірмою «АВВ»Отож збори учасників СП ухвалили рішення про ліквідацію підприємства. Однак інофірма «...зволікає з роботою ліквідаційної комісії, продовжує відправляти напівфабрикати за кордон, а 12 серпня 1998 року було зроблено спробу без погодження з Фондом держмайна України почати вивезення устаткування», говориться в рішенні.
Депутати міськради звернулися до Верховної Ради з проханням ухвалити Закон про спільні підприємства. Автори листа певні, що присутність інофірми у Хмельницькому була спрямована на «...розвал українського трансформаторобудування», скорочення на ВАТ «Укрелектроапарат» кількості «...робочих місць від 2500 до 450». Про все це «Дню» повідомила керівник прес-служби міськвиконкому Галина Федоришина.
А починалося все схвальними оплесками з обох сторін та чисельними матеріалами в пресі, що провіщали СП світле майбутнє.
ДОВІДКА «ДНЯ»
Асеа Браун Бовері АВВ являє собою мережу електротехнічних компаній, розташованих у різних країнах світу. Рівноправними власниками її є АВВ АВ (Швеція) і АВВ АG (Швейцарія). Штаб-квартира Асеа Браун Бовері Лтд. знаходиться у Цюріху. Перше спільне підприємство в Україні «АВВ — Укрелектроапарат — Трансформатор» було створено 1994 року в Хмельницькому й стало виробником масляних і сухих розподільчих трансформаторів для енергосистем і підприємств.
КОМЕНТАР «ДНЯ»
Ситуацію, що склалася навколо СП «АВВ-Укрелектроапарат-Трансформатор» коментує головний радник представництва «Асеа Браун Бовері Лтд.» (АВВ) в Україні Дмитро Кухнюк. За його словами, у ліквідації СП зацікавлено, насамперед, ВАТ «Укрелектроапарат», яке випускає подібну продукцію (розподільчі трансформатори). Конкуренція йому ні до чого.
Д.Кухнюк запевняє, що викладені факти не відповідають дійсності: «16 квітня було прийнято рішення про ліквідацію у зв’язку з тим, що обсяг ринку в Україні і платоспроможність замовників залишалися низькими, а витрати по утриманню СП досить високі. І ще це пов’язано з тим, що партнери (Фонд держмайна України) не готові на додаткові інвестиції в розвиток СП. Однак, не бажаючи йти з ринку, і, прагнучи не допустити витоку інвестицій, скорочення робочих місць, АВВ шукало альтернативу, яку було знайдено — розміщення виробництва на нових площах АТ «Темп» у тому ж Хмельницькому».
Д.Кухнюк підтвердив, що підприємство є збитковим, але цифри збитків складають комерційну таємницю і взяті з внутрішньої системи бухобліку, прийнятого у групі компаній АВВ, «а результати цієї системи досить істотно різняться від результатів системи бухобліку, прийнятої в Україні. Відповідно, за українською системою бухобліку, СП не є настільки збитковим».
Що до рішення сесії Хмельницької міської ради, то Д.Кухнюк вважає його грубим втручанням у господарську діяльність підприємства і заявляє, що це суперечить ст. 27 і 33 Закону України «Про підприємства в Україні».
У телефонному інтерв’ю «Дню» голова правління ВАТ «Укрелектроапарат» Михайло Кирпиченко спростував свою зацікавленість у ліквідації СП і повідомив, що свої зобов’язання відповідно договору про оренду і послуги, підприємство «Укрелектроапарат» неухильно виконує, хоч СП вже п’ятий місяць не оплачує ані оренди, ані послуг.
Сергій ЦИГАНКОВ, «День»
№195 13.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»