Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міністерство охорони здоров’я попереджають: відсутність знань небезпечна для здоров’я нації

01 жовтня, 00:00

... Шикарний особняк на вулиці Толстого, 7, що належав колись цукрозаводчику і меценату Олександру Терещенку, як і раніше зачаровує вишуканістю і витонченістю форм, хоча неабияк обносився: лита дошка з пишномовним «Пам’ятник архітектури 1893 р., охороняється державою» на тлі облуплених стін виглядає дещо карикатурно. Всередині, в одному з холів, відвалилася частина стелі, і з метою безпеки її закрили сіткою. Минулою дореволюційною пишністю будівля, що призначалася в 60-х під знос, не блищить, але навіть те, що вдалося відновити з руїн силами колективу бібліотеки, який очолює заслужений працівник культури України Раїса Павленко, гідне захоплення.

З 1969 року врятований архітектурний шедевр стає справжньою скарбницею медичних знань. Нині фонди бібліотеки нараховують більш як 1,5 млн. різних літературних документів. Тут зберігаються найбільш повні зібрання вітчизняної та зарубіжної періодики, створено унікальний фонд патентної документації, медичної «україніки», предметний каталог, що вміщує більш як 10 млн. бібліографічних описів, налагоджено прямий електронний зв’язок із Національною медичною бібліотекою США і базою даних «Medline»: ДНМБ координує діяльність у минулому стабільної мережі 998 медичних бібліотек України...

Але, на жаль... Дамоклів меч недостатнього державного фінансування завис над національною бібліотекою — під загрозою все, що створювалося роками. На «святковий» 1998 рік бібліотеці було виділено 336 тис. грн., надійшло ж лише 27. У зв’язку із заборгованістю опечатано систему опалювання. Нічим оплачувати інформаційний комп’ютерний і поштовий зв’язок, ще трохи — і припиниться надходження нової медичної літератури. Якщо це станеться, інформаційний вакуум уже не заповнити, медики не отримають необхідних знань, адже не даремно сказано: нетямущого лікаря бійся більше за хворобу! Ось чому колектив головної медичної бібліотеки країни замість того, щоб приймати поздоровлення, звертається з проханням про допомогу до різних інстанцій. За влучним висловом директора ДНМБ — «книги — це нервова система медицини». Так ось, рятувати її намагаються різні зарубіжні фонди, такі як американський «Сейбр-Світло», канадський «Освіта»..., а де ж наші сучасні Терещенки?

P.S. Для всіх, кому не байдужа доля Державної наукової медичної бібліотеки: розрахунковий рахунок 26005200002412 Київська міськдирекція Укрсоцбанку, МФО 322012, код 02011887.

№187 01.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати