Фантастичний суд
Справа в тому, що з понад 20 книг, написаних Г.Л.Олді, деякі побудовано на основі індуїстської міфології, в деяких використано елементи дзен-буддизму, є й своєрідне трактування давньогрецьких міфів. «Обвинувачення» доводило, що «підсудні» занадто вільно трактують багато міфів, а це призводить до спотворення реальності. «Адвокат» (філолог Михайло Назаренко) й «свідок» (Андрій Валентинов) стверджували, що письменник має право на фантазію, і в побудові власного світу може не надто зважати на банальні істини. Було навіть спеціально запрошено з Санкт-Петербурга «експерта» Дмитра Рудакова (до речі, організатора першої в СНД книгарні в Інтернеті).
Внаслідок судового розгляду з’ясувалося, що й свідок, і навіть суддя перебувають у злочинній змові з підсудними, і в складі свого мафіозно-фантастичного угруповання вже написали роман «Рубіж».
За головоломними перипетіями процесу стежили члени літературної майстерні Марини та Сергія Дяченків, а також численні любителі фантастики, читачі, яким добре відомі імена головних дійових осіб.
Підсудних було засуджено до довічної каторжної праці в літературі й нагороджено премією літературної майстерні Марини та Сергія Дяченків «Кіт Дюшес» — за ще ненаписані твори.
№178 18.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»