Задача з 12,774 невідомими
або Чому в банку «Україна» змінилося керівництвоВ АКБ «Україна» державі належить 12,744% акцій статутного фонду (газета «Бизнес»).
Запитання: хто і за яку ціну купить державні пакети акцій?
Перша дія: «Додавання»
11 вересня Президент України заявив, що кредити МВФ і Світового банку є найвигіднішими для України. За словами глави держави, від повторення кризи, на кшталт російської, Україну «врятував» кредит розширеного фінансування МВФ. У разі, коли Рада директорів Світового банку прийме позитивне рішення з українського питання, $260 млн. «повинні прийти практично наступного дня». Це надасть упевненість НБУ, дозволить проводити зважену політику на ринку й утримувати гривню в межах коридору (2,5—3,5 грн./ $1, Інтерфакс-Україна), відзначив український Президент.
Друга дія: «Віднімання»
— У керівництві акціонерного комерційного банку «Україна» відбудуться кадрові зміни — буде призначено нового керівника банку, — сказав Валерій Пустовойтенко на нараді з головами обладміністрацій 14 вересня (Інтерфакс-Україна).
Третя дія: «Переміщення»
Наступного дня прес-служба АКБ «Україна» оприлюднила заяву, в якій повідомила про звільнення голови Правління Віктора Кравця у зв’язку з переходом на іншу роботу.
Четверта дія:
«Знову додавання»
Рада директорів Світового банку вирішила продовжити активне співробітництво з Україною й надати кредити на загальну суму $949,6 млн.
Уже підписано кредитні угоди про надання Україні $300 млн позики на структурну перебудову фінансового сектора, $16,4 млн — на розвиток системи казначейства, а також $300 млн другої структурної позики на розвиток підприємств (Інтерфакс-Україна).
П’ята дія:
«Яка не відбулася»
Продаж акцій банку «Україна» на УФБ. Ця дія ще не почалася. Точніше почалася, та наказом ФДМУ її призупинено, позаяк банк не відзвітував своєчасно перед Державною комісією з питань цінних паперів і фондового ринку й не зареєстрував у належному порядку нову емісію.
Коли відбудеться нове «винесення тіла», не знають ні працівники ФДМУ, ні співробітники УФБ. Проте документи від Укрсоцбанку, як повідомили нашу газету на УФБ, на біржу вже надійшли. За найобережнішими прогнозами торги державними пакетами акцій АКБ «Україна» й АКБ Укрсоцбанк можуть початися через місяць.
Підказка: В економіці давно апробовано схему придбання прибуткових підприємств «задешево». Коли відомо, що акції банків продаватимуться, то в такій тонкій царині як банківська, досить кількох заяв, аби спровокувати паніку й добитися зниження котування пропонованих акцій. Важко сказати, чи має місце ця схема в даному випадку і коли має, то хто за нею стоїть. Принаймні АКБ «Україна» вже довелося терміново розповсюдити заяву, в якій банк переконує не піддаватися чуткам і стверджує, що взяті на себе перед вкладниками та клієнтами зобов’язання банк виконуватиме в повному обсязі.
Задача з одним невідомим.
Умова задачі
Голова ЦБ РФ Сергій Дубінін подав заяву про відставку й пішов у відпустку. Відставку прийнято.
Запитання: куди піде голова НБУ Віктор Ющенко, якщо, не приведи Господи, не вдасться зупинити падіння гривні?
Перша дія: «Розширена»
Пройшло розширене засідання правління за участю керівників банку «Україна» й НБУ. На засіданні, «враховуючи великі складності в економіці, на грошовому й фінансовому ринках, намічено заходи для підтримання ліквідності банку та зміцнення його фінансових позицій у цей нелегкий час».
Друга дія: «Кулуарна»
На думку декотрих депутатів, озвучену в кулуарах Верховної Ради, Віктор Ющенко готує собі запасний плацдарм на випадок відставки з поста голови НБУ. У Нацбанку можливість відставки Ющенка категорично заперечують.
Третя дія: «Сумна»
Гривня падає. Учора курс долара на УМВБ становив 2,78 грн за долар.
Задача з 1 млрд невідомих
Умова
Прем’єр-міністр охарактеризував ситуацію в АКБ «Україна» як «дуже серйозну». За його словами, сума непогашених кредитів, виданих банком сільгоспвиробникам, становить близько 1 млрд грн.
Запитання: чому він сказав ці слова на нараді з головами обладміністрацій?
КОМЕНТАР
Богдан Губський (народний депутат України):
— Банк «Україна» — це дуже великий банк. Якщо в нього почнуться проблеми, то в першу чергу постраждають його клієнти — організації, які тримають там рахунки. А це більшість організацій агропромислового комплексу нашої країни. Виникнуть великі складнощі в розрахунках, зокрема, з державним фінансуванням потреб АПК.
Якщо такий великий банк завалиться, це як ланцюжок доміно повалить і інші банки.
Віктор Суслов (народний депутат України):
— Банк «Україна» завжди був напівдержавним, обслуговував державні програми, примусово кредитував сільське господарство. Тому те становище, в якому він сьогодні опинився, цілком природнє. Треба, нарешті, приймати радикальні рішення: або цей банк далі працює за вказівками уряду (тоді його просто треба націоналізувати), або він остаточно стане комерційним. Тоді, звичайно, він зовсім не зобов’язаний буде видавати кредити, які завідомо не провертатимуться, та обслуговувати завідомо неефективні програми.
№177 17.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№177, (1998)Рубрика
Подробиці