Перейти до основного вмісту

Спільну мову знайдемо?

12 вересня, 00:00
Для нас важливо, щоб Росія чітко стояла на позиціях економічної доцільності. Якщо ми будемо виходити з цього, то завжди зможемо порозумітися

Заступник голови Ради національної безпеки і оборони України Олександр Разумков у інтерв’ю «Дню» сказав, що з Примаковим на посту прем’єр-міністра Росії, напевно, вдасться порозумітися — якщо «не буде забагато політики».

— Ваша точка зору на ситуацію в Росії, що призвела до висунення Примакова?

— В Росії сталося накладання фінансової і економічної кризи на політичну. Однак зараз видно тенденцію на стабілізацію ситуації. Економічна криза була пов’язана з нестабільністю уряду.

Для прикладу — у 1997-му році в Росію було вкладено $40 млрд. ($19 млрд. — в цінні папери, решта — у реальну економіку). І вже після першої відставки російського уряду з країни було вивезено $22 млрд. — почалося масштабне відтікання капіталів.

Посилилося відцентрове прагнення регіонів, порушилися зв’язки між ними. Це — погано і для України, оскільки впливало на торгово-економічні відносини.

Призначення Примакова — це серйозний елемент у стабілізації ситуації незалежно від того, як буде вирішуватися доля уряду. Ринок вже відреагував — досягнуто часткової стабілізації курсу рубля.

— Чи створить нове призначення Примакова складності для України?

— Гадаю, є всі підстави вважати, що ми порозуміємося по цілому ряду важливих питань, хоча економічна ситуація примушуватиме Росію робити жорсткі кроки у зовнішньоекономічній області.

Взагалі, досвід дій Примакова у зовнішньополітичному секторі свідчить, що ця людина рахується з політичними реаліями. Для нас важливо, щоб Росія чітко стояла на позиціях економічної доцільності. Якщо ми будемо виходити з цього, то завжди зможемо порозумітися. Якщо ж буде забагато політики, то будуть складності. Взагалі ж виживати нам доведеться разом.

— Що ми повинні винести для себе з ситуації у Росії?

— Для України дуже важливо врахувати низку уроків з російської ситуації. Передусім, треба не допустити різких рухів, які призвели до економічного безвладдя у Росії. Треба вжити екстрені заходи, які гарантували б стабільне постачання енергоносіїв і стабільні розрахунки за них — тут потрібні будуть нестандартні рішення.

У реальній політиці можливості уникнути співпраці з Росією у нас сьогодні відсутні — хоча б через проблему постачання палива, у тому числі і ядерного. Ми повинні вийти з цієї жорсткої реальності і, гадаю, найближчим часом будуть прийняті необхідні рішення.

До речі, у Росії дуже різко скоротилося імпортне постачання. Ми повинні чітко і швидко цим скористатися — це вигідно і нам, і росіянам.

№174 12.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати