Перейти до основного вмісту

Шахтарі добувають уран... без зарплати

І готові приєднатися до вимог щодо недовір’я Президенту
05 серпня, 00:00

Як повідомив «Дню» голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, коментуючи це повідомлення агентства Інтерфакс-Україна, з початку року заборгованість із зарплати щомісяця збільшувалася майже на 50 мільйонів гривень. Винятком був травень, коли фонд зарплати через страйк був менший, ніж звичайно, на 40 мільйонів, і заборгованість збільшилася тільки на 17 млн. грн. Нині гроші дійсно почали надходити. Однак їх недостатньо навіть для поточної зарплати. Проплати за відвантажене енергетичне вугілля становлять усього 3%.

— Я не пам’ятаю такого випадку, щоб уряд виконав свої обіцянки, — сказав профспілковий лідер. У результаті травнево-червневого страйку парламент ухвалив рішення про додаткове надання галузі мільярда гривень. Сьогодні уряд, за словами М.Волинця, відмовляється виконувати постанову ВР, посилаючись на те, що немає конкретних цифр у бюджетній резолюції.

Менше як два тижні тому НПГУ ухвалив рішення про початок підготовки до осіннього страйку (остаточне рішення буде прийнято пізніше). Як стверджує М.Волинець, шахтарі збираються пікетувати «шляхи транспортного сполучення, крім пасажирських перевезень». Ухвалено також рішення, що у випадку, якщо вимоги шахтарів не будуть прийняті, профспілка підтримає лозунг окремих трудових колективів про недовір’я Президенту України.

Анітрохи не краще ставляться до обіцянок міністра і в так званій офіційній профспілці (ПРВП). Начальник економіко-правового відділу Михайло Маланін повідомив кореспонденту «Дня», що уряд планував розплатитися за червень до 20 липня і до 1 серпня, але не виконав обіцянок. ПРВП, за словами М.Маланіна, не виключає нових акцій протесту. Однак М.Маланін заявив: «Наша відмінність від НПГУ полягає в тому, що ми не розмахуємо шаблюкою».

ДО РЕЧІ

80 робітників Інгульської шахти в Кіровоградській області, за повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, не піднялися із забою, вимагаючи виплати тримісячної заборгованості з зарплати. Добуваючи уран, вони за рік бачили зарплату лише два рази.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати