Бразильської атомної бомби не буде
Тим самим Кардозо поклав край амбітній політиці Бразилії в царині розробки ядерних технологій, які могли би бути використані у воєнних цілях. Адже на початку 80-х років військовий режим Бразилії вважав розробку власних ядерних озброєнь одним із своїх пріоритетів, і на момент приходу до влади цивільного уряду 1985 року науковці мали технічну можливість провести ядерні випробування.
Підписуючи ці документи, Кардозо заявив, що його країна не шкодуватиме сил, аби позбутися цієї смертоносної зброї. Він запропонував розробити програму знищення всього ядерного арсеналу протягом певного, узгодженого усіма ядерними країнами часу.
Генсек ООН Кофі Аннан, який був присутнім на церемонії підписання, закликав інші країни наслідувати приклад Бразилії. Американський президент Білл Клінтон теж вітав рішення Бразилії приєднатися до Договору про заборону ядерних випробувань. Клінтон зокрема заявив, що «це рішення дасть новий поштовх міжнародним зусиллям, спрямованим на припинення поширення ядерної зброї, і сприятиме роззброєнню в усьому світі».
Сам же президент Бразилії, завершуючи церемонію, засудив Індію та Пакистан, які нещодавно провели низку ядерних випробувань. Кардозо зазначив, що «справжня потуга полягає в економічних та соціальних цінностях, а не в умінні розщеплювати атом».