Коротко / ЕКОНОМІКА
Торги з продажу 500 млн. куб. м природного газу АТ «Укргазпром» не відбулися, оскільки покупці виставили ціни нижчі за стартові (мінімальна — $49 за 1 тис. куб. м). Очевидно у зв’язку з цим фірми-учасники тендера не розголошуються. Відомо лише, що в торгах брали участь дві фірми, які не працювали раніше з АТ «Укргазпром» і на газовому ринку взагалі. Повторний тендер призначено на 7 липня.
Трубопрокатний дивідендів не платить
Збори акціонерів ВАТ «Ніжньодніпровський трубопрокатний завод» минулого тижня ухвалили рішення не виплачувати дивіденди за 1997 рік через відсутність залишку чистого прибутку та наявні заборгованості з платежів у бюджет і позабюджетні цільові фонди. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, збори вирішили виступити співзасновниками ЗАТ на базі агропромислового господарства «Першотравневе», що є структурним підрозділом АТ. Крім того акціонери планують створити господарські товариства, до яких буде внесено частину житлового фонду, що перебуває у власності ВАТ.
«Приватбанк» тепер банк-агент
Наприкінці минулого тижня Кабмін постановив надати дніпропетровському Приватбанку статус банку-агента з питань обслуговування іноземних кредитних ліній, що залучаються під гарантії уряду. Агентську угоду з Приватбанком від імені уряду уповноважено підписати міністра фінансів Ігоря Мітюкова. Першим державним банком-агентом уряду з обслуговування іноземних кредитних ліній був Укрексімбанк, а комерційним — Укрінбанк.
Електроенергія підлягає ліцензуванню
Національна комісія регулювання електроенергетики забороняє з 1 січня наступного року місцевим електромережам передавати без ліцензії електроенергію суб’єктам підприємницької діяльності. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в НКРЕ, на сьогодні комісія видала 40 ліцензій на передачу електроенергії місцевими мережами, з них 27 — державним акціонерним енергокомпаніям «обленерго». Загалом комісія видала понад 500 ліцензій на право постачання електроенергії за нерегульованим і регульованим тарифом і понад 100 ліцензій на виробництво електроенергії.
РЕГІОНИ Ірдинський торфозавод, що в Черкаській області, нарощує обсяги: торік тут видобули 32 тис. тонн торфу, нині планують мати вже 150 тис. тонн. Як повідомив кореспондентові «Дня» Євгену БРУСЛИНОВСЬКОМУ директор заводу Олександр Чемпояш, за 5 місяців цього року борг підприємства із 980 тис. грн зменшився до 630 тис. грн. Люди регулярно одержують зарплату, із 240 працівників за останні роки не було скорочено жодного працівника. Ірдинський торф знають далеко за межами Черкаської області. Продукція заводу дешева: тонна торф’яного палива коштує 64 грн., в той час як тонна вугілля — близько 130 грн. Навіть якщо врахувати, що коефіцієнт корисної дії торфу на 20% нижчий, як у вугілля, вигода все одно очевидна. Це унікальне паливо охоче купують дитсадки, школи, колективні сільгосппідприємства. Запорізька область — затятий боржник. Про це було заявлено на засіданні комісії облдержадміністрації з питань контролю за розрахунками за споживання енергоносіїв. Газ оплачено на 14,5%, електроенергія — 83%, у тому числі «живими» грішми — 10,5%. Як зазначив голова правління АТ «Запоріжгаз» В.Батаєв, за 1998 рік ні бюджетниками, ні побутовими споживачами плата за газ не проводилася взагалі. Як повідомлялося на нараді, перший віце-прем’єр А.Голубченко доручив міністру внутрішніх справ ужити заходів до керівників запорізьких житлово-комунальних служб, «Дніпроспецсталі», «Абразивного комбінату», «Укрграфіту», «Титано-магнієвого комбінату», «Тепломережі» та деяких інших — за протидію працівникам газопостачальних підприємств під час відключення боржників від газової мережі, інформує кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.
Випуск газети №:
№122, (1998)Рубрика
Економіка