Перейти до основного вмісту

Свобода слова: бійтеся влади, що приносить дари

05 червня, 00:00
Наталя ЛІГАЧОВА, «День»  Напередодні Дня журналіста України Старокиївський суд столиці задовольнив позов міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка до газети «Киевские Ведомости». Згідно з рішенням суду, ЗАТ «Киевские Ведомости» має сплатити міністрові п’ять мільйонів гривень.

Представники «Киевских Ведомостей» заявили, «що таким чином видання разом з іншими опозиційними газетами засуджено до ліквідації з політичних мотивів», вони мають намір опротестувати рішення в Київському міському суді, а також у Європейському суді з прав людини.

Тим часом, серед видань, котрі, як пишеться на їхніх же шпальтах, «всіляко підтримують «курс реформ» Президента Леоніда Кучми», з’явилася внутрішня конкуренція.

Позавчора Президент відвідав — уперше за останні роки — редакцію приватної газети. І цією газетою виявилися не «Факты» і «Независимость», а наймолодша з когорти «підтримувачів» — «Сегодня». Проте, Олександру Швецю, як повідомили учора його рідні «Факты», Президент присвоїв звання «заслуженого журналіста».

І така увага першої особи країни до приватних газет могла б виглядати досить цивілізовано, якби не така явна залежність вибору владою батога чи пряника від політичних переваг видань. Якби серед тих, хто нагороджується на сьомому році незалежності України, виявилися б журналісти від явно опозиційних видань, а мільйонні позови відсужувалися би у газет не представниками виконавчих органів. Нещодавній гість газети «День» посол Грузії Валерій Чечелашвілі розповідав про те, що в їхній країні взагалі немає проурядової преси, всі ЗМІ у них перебувають у опозиції до державної влади. Бо, на думку керівництва цієї, теж пострадянської країни, лиш така преса й може бути істинним виразником і захисником інтересів народу. На жаль, наша влада, очевидно, потребує тільки захисту власних інтересів.
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати