<center>КОРОТКО</center>
15 квітня, 00:00
Електронна копія декларації прирівнюється до оригіналу
Кабмін дозволив пропуск через кордон підакцизних товарів за електронною копією попередньої вантажної митної декларації, повідомляє агентство Українські Новини. Дія постанови не поширюється на легкові автомобілі, які ввозяться в Україну за договорами консигнації, а також як експонати іноземних підприємств на виставку. На думку заступника керівника Державної митної служби Олександра Єгорова, ця постанова має на меті спростити і прискорити оформлення підакцизних товарів, які ввозяться. За даними Державної митної служби, підакцизні товари становлять 9% од імпорту і забезпечують 32% податкових надходжень од продукції, яка імпортується.
Змінені правила торгівлі тютюновими виробамиЗгідно з наказом міністра зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі України тютюнові вироби дозволено приймати на комісію з метою продажу, повідомляє агенція Інтерфакс-Україна. Встановлено, що на кожній одиниці тютюнової продукції повинна вказуватися власна назва виробу, а на пачці чи коробці - найменування підприємства-виготівника, загальна й власна назва, наявність фільтруючого мундштука, кількість одиниць у пачці, вміст смоли й нікотину, попередження про шкоду куріння, штриховий код. Унесені також зміни в Правила роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджені наказом МЗЕЗторгу від 03.08.96 №503. Продаж тютюнових виробів із наявними етикетковими і пакувальними матеріалами дозволений до 1 січня 1999 р.
Пробний афінаж українського золота пройде в УзбекистаніНавоїйський гірничо-металургійний комбінат (Узбекистан) підтвердив свою згоду на технологічне випробування проб золотомістких руд українських родовищ, повідомляє агенція Українські новини. Україна надасть комбінатові зразки руди не менше 5 кг. Випробування буде здійснене як технічна допомога безкоштовно. Досягнуто також домовленості про виробництво Навоїйським комбінатом сертифікованого афінажу перших партій українського промислового золота, починаючи з 1998 р. Первинна переробка золотомістких руд буде здійснюватися на українському Придніпровському хімічному заводі.
Експорт озброєння перевищив $600 млн.
1997 р. експорт української зброї перевищив $600 млн., повідомив учора в інтерв'ю "Независимой газете" директор державної компанії "Укрспецекспорт" Андрій Кунін. За його словами, Україна має намір нарощувати продаж своїх озброєнь і цього року розраховує перевищити попередні показники, щонайменше удвічі. Споживачами української оборонної продукції є 50 країн світу, серед них - Пакистан, Китай, Індія, Великобританія, США, Франція, Німеччина.Коментуючи контракт на постачання Пакистану 320 танків Т-80УД на суму $650 млн., А. Кунін зазначив, що він виконується успішно й жодних претензій від партнерів не надійшло. Керівник "Укрспецексопрту" вважає "непрагматичною" позицію Росії в україно-пакистанському контракті, внаслідок чого російські виробники комплектуючих та вузлів до танка Т-80 втратили понад $70 млн. А. Кунін також відкинув звинувачення щодо проведення Україною демпінгової політики на ринку озброєнь, інформує агентство Інтерфакс.
Випуск газети №:
№70, (1998)Рубрика
Економіка