Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Стратити не можна помилувати

18 грудня, 00:00

Причина: Україна не дотримується зобов`язань про запровадження мораторію на смертну кару. У рішенні зазначено, що представники ПАРЄ неодноразово нагадували Україні про необхідність дотримання нею зобов`язань стосовно ліквідації інституту смертної кари, що їх під час вступу до Ради Європи 9 листопада 1995 року взяла на себе наша країна. Комітет з юридичних питань та прав людини запропонував ПАРЄ призупинити повноваження української делегації в разі, якщо Президент або Голова Верховної Ради України не нададуть офіційного підтвердження факту запровадження мораторію на виконання смертної кари.

Представник України при Раді Європи Євген Перелигін заявив кореспондентові "Дня" Віктору Зам'ятіну, що про санкції з боку ПАРЄ говорити не можна. Цього питання немає в порядку денному сесії ПАРЄ, яка відбудеться в січні. Натомість депутат Ради Європи від України Віталій Яблонський нещодавно повідомив, що депутати РЄ від нашої країни вже готують листа до Конституційного Суду, в якому наполягатимуть, аби вища судова інстанція держави визнала смертну кару неконституційною. Це може, на думку депутатів, на певний час пом`якшити тиск міжнародної спільноти на Україну. Але це в жодному випадку не замінить документа, на зразок закону чи президентського Указу про мораторій на смертну кару в Україні.

"Надто ризикована справа - розглядати закон (про заборону смертної кари. - Авт.), особливо напередодні виборів, оскільки українське суспільство ще не готове до скасування цього виду покарання", - каже спікер парламенту Олександр Мороз. Він вважає механізм президентського помилування, котрий діє у країні, абсолютно надійною гарантією виконання Україною взятих на себе зобов`язань. За його словами, із запровадженням минулого року Україною мораторію Президент не відхилив жодного прохання про помилування...

Голова дослідницької місії РЄ Ханне Северінсен під час зустрічі з головою Адміністрації Президента Євгеном Кушнарьовим попросила сказати Леонідові Кучмі про її стурбованість збереженням інституту застосування смертної кари в Україні. Але вона так і не отримала жодної відповіді. Президент, здається, не бажає напередодні виборів ставити власний підпис під указом, який, вочевидь, не знайде схвалення в мільйонів виборців.

ГРОМАДСЬКА ДУМКА Чи згодні ви з таким твердженням: "Скасування смертної кари - безглуздя! Садистам, убивцям, грабіжникам один шлях - на шибеницю!"?

згоден - 69%; не згоден - 11%; важко сказати - 20%

Опитування проведене Інститутом соціальної та політичної психології АПН України у жовтні. Опитано 1975 осіб в усіх областях України та Києві. Вибірка репрезентує доросле населення держави.

ДОВІДКА "ДНЯ" За даними Генеральної прокуратури, цього року в Україні було страчено 11 осіб. "Ще 264, - наголошує "Міжнародна амністія", міжнародна неурядова організація, - очікують на страту у в`язницях країни". За повідомленням міністра юстиції Сюзанни Станик, тільки в першому півріччі до найвищої міри покарання було засуджено 170 осіб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати