Ай-Ті-Ві розплачується за нововведення на телебаченні
За будь-якими мірками, незалежний британський телевізійний канал Ай-Ті-Ві - унікальне явище у Великій Британії. Тут ви більше не знайдете жодного каналу, який би приносив прибутки акціонерам, сплачував величезні податки державі та готував програми, які часом перевершують роботи конкурентів, що зазвичай отримують субсидії або не сплачують податків. У прайм-тайм цей канал дивляться 40 відсотків британців. Щороку Ай-Ті-Ві інвестує 420 мільйонів фунтів стерлінгів у виробництво британських програм.
Проте, на думку аналітиків, незабаром цей канал може потрапити в халепу, якщо на британському телебаченні найближчим часом не станеться радикальних змін. Як завжди, проблема в грошах, а, точніше, в їхній кількості. Раніше на британському телебаченні існувало щось на кшталт затишного двополярного світу. Бі-Бі-Сі жило за рахунок громадських коштів, Ай-Ті-Ві - за рахунок реклами. Нині такий двополярний світ перестав існувати. Якщо Бі-Бі-Сі й надалі зберігає монополію на громадські гроші (1,6 млрд. фунтів стерлінгів на рік), то монополія Ай-Т-Ві на прибуток від реклами майже звелася нанівець. Адже тепер рекламу дають і "Канал 4", і "Канал 5", а також і кабельне телебачення. Тим-то фінансовий стан Ай-Ті-Ві вельми погіршився. Разом із тим, цій мережі доводиться щороку сплачувати в державну скарбницю 400 мільйонів фунтів стерлінгів за трансляцію. "Канал 5" сплачує лише 22 мільйони фунтів стерлінгів, а "Канал 4" взагалі не платить податків.
Враховуючи зменшення прибутків від телереклами та зобов'язання перед акціонерами, Ай-Ті-Ві може піти на закупівлю дешевих програм, однак це матиме негативний вплив не тільки на якість каналу, а й на багато чого іншого. Адже починаючи з 60-х років, саме Ай-Ті-Ві задавало тон у конкуренції з Бі-Бі-Сі. Отже, як пише британський часопис "Таймз", британському урядові слід якомога швидше зняти старий і несправедливий податковий тягар із Ай-Ті-Ві, перерозподіливши його між іншими каналами.