Щоб життя було довшим, аніж дитинство
Перший в Україні центр трансплантації кісткового мозку відкривається 26 березня в київському Охматдиті - центрі охорони материнства і дитинства. Там за європейськими методиками із використанням сучасного обладнання вестиметься боротьба за життя дітей, хворих важкими формами лейкозу.
Захворюваність дитячим лейкозом за дванадцять років, що минули з моменту чорнобильської катастрофи, зросла в Україні майже вдвічі й становить чотири випадки на сто тисяч дітей. Пересадка кісткового мозку - шанс одужати для тих, кому не допомагає навіть інтенсивна, високодозова хіміотерапія. На території СНД - чотири подібних центри діють у Москві, два в Санкт-Петербурзі, два в Мінську та Гомелі. До речі, у Мінську за останні чотири роки трансплантацій кісткового мозку було проведено більше, ніж у всіх центрах Росії разом узятих.
Київський центр ТКМ розрахований на шість місць і побудований з урахуванням усіх прийнятих у світі технічних норм. Всі шість одномісних палат - повністю герметичні, повітря, що надходить до них, стерилізується. Покриття стін, підлоги, меблів виготовлене із пиловідштовшуючого пластику.
Вхід медперсоналу до приміщення центру - через душову, після чого медпрацівники одягають стерильний одяг. До боксу, де здійснюється трансплантація, медперсонал заходить лише на початку і в кінці процедури - всі маніпуляції з хворим здійснюються в гумових рукавичках довжиною в руку, герметично вставлених у стіну боксу.
Вельми значна вартість обладнання центру адміністрацією лікарні не розголошується. Вражає й вартість самої "операції" ТКМ. Але необхідність у лікуванні хворих дітей вища за багатомільйонні витрати. У відділенні онкогематології київського Охматдиту лікується зараз близько 45 дітей із різних регіонів України, 15 із них - у відділенні інтенсивної терапії. Багато хто з них із нетерпінням чекає на відкриття центру. Трансплантація кісткового мозку для них - останній шанс.
Випуск газети №:
№86, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»