Законодавчий компрес для хворої України
На думку Бориса Олійника, глави парламентської делегації нашої країни в ПАРЄ, прийняття двох з чотирьох законопроектів, винесених на поточний робочий тиждень ВР, могло б зафіксувати істотний прогрес у виконанні Україною своїх зобов'язань. Він нагадав, що парламент вже ратифікував 17 iз 25 документів РЄ. У черговий раз Б.Олійник вказав на «певні складності» в ратифікації, скажімо, Європейської хартії регіональних мов і мов нацменшостей, до якої в політичних сил парламенту неоднозначне ставлення.
Одна з найбільш істотних претензій РЄ — неприйняття Україною закону про партії. Але серед партійців-депутатів існує думка, що з прийняттям закону їх перереєстрація збігатиметься з президентською кампанією. А в законі, як це сталося із законом про профспілки, знайдеться можливість виключити деякі партії з виборчого процесу. На думку Б.Олійника, надання такому закону чинностi стане можливим лише після 1 січня 2000 року.
З початком сесії почнеться й розгляд Конституційним судом «справи страти», тобто конституційності виняткової міри покарання. «Чи не найскладніше питання», за твердженням Бориса Олійника, може й не дістати юридичного підтвердження — скасування страти де-юре або за допомогою КСУ, або ратифікації Протоколу №6. Однак, на думку деяких юристів, проти цього виступить не лише громадська думка, але й Основний Закон, що вказує на те, що ніхто не може бути позбавлений життя «незаконно», тобто наявність такої міри в Кримінальному кодексі цілком виправдана.