Градус деградації
У львівській галереї «Дзиґа» відкрили виставку «Онтологія кібер-простору»В експозиції — роботи молодого митця Віталія Внукова, і це, за словами автора, «світ постапокаліпсису, де радикальні зміни в технологічному прогресі несуть із собою занепад». Віталій працює у стилі скраб-арт. Усі представлені у «Дзизі» експонати зроблено із брухту — старих швейних та друкарських машинок, телевізорів, комп’ютерів... Автор пропонує глядачам зустріч із заплутаними варіаціями взаємозв’язку людини та всесвітньої комп’ютеризованої мережі із машинно-людськими інтерфейсами.
— Творчість Віталія — це пошук, — зазначив на відкритті виставки директор галереї Володимир Кауфман. — Те, що він представив — це своєрідна теоретична історія, спроба збагнути те, на що ми колись не звертали уваги, і рештки із того, що нам колись здавалося побутовістю... Ніхто не замислювався над тим, як працювала електроплитка зі спіраллю розжарювання, бо це було доступно, просто. І коли воно стає екзотикою, а потім перетворюється на сміття, і коли сміття знову перетворюється на дивину, ця дивина наштовхує автора переосмислити все по-іншому. І довести нам, що наша історія і наше майбутнє — ось це воно і є...
— Людство вважає неможливим своє існування без штучного інтелекту, прискорюючи процес модифікації особистості, власного Я, намагаючись наслідувати той же штучно створений інтелект. Ми прагнемо оживити кібер-простір, усвідомлюючи, як завдяки створеним машинам знищуємо себе ізсередини, і, розуміючи власну злочинну діяльність перед світом, наслідуємо їх, — додає Віталій Внуков.
Виміряти градус деградації у виконанні Віталія Внукова у галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) можна до 3 лютого.