Перейти до основного вмісту

Французька «Східна струна»

Вперше в Україні виступає всесвітньо відома віолончелістка Соня Відер-Атертон
30 жовтня, 10:22
СОНЯ ВІДЕР-АТЕРТОН / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ФРАНЦУЗЬКОГО ІНСТИТУТУ В УКРАЇНІ

У вівторок з великим успіхом відбувся у Дніпропетровську концерт французької віолончелістки, а 31 жовтня знамениту «Східну струну» (так називають критики Соню Відер-Атертон) почують меломани нашої столиці.

Ця виконавиця має широкий репертуар. У програмі — від класичних творів Шостаковича до традиційних єврейських мотивів. Нині Відер-Атертон вважається однією з найвитонченіших виконавців. Соня навчалася у Національній консерваторії в Парижі (у класі Моріса Жендрона), а після курсу Мстислава Ростроповича переїхала до Москви, де два роки навчалася у класі Наталі Шаховської в Консерваторії ім. П. Чайковського.

Після повернення у Францію Соня Відер-Атертон багато гастролює. Вона стала лауреатом конкурсу Ростроповича, після чого розпочала блискучу кар’єру віолончелістки: постійно виступає як солістка з найбільшими симфонічними оркестрами Європи, а також грає у складі кращих камерних ансамблів, де її партнерами були такі музиканти, як Жан-Клод Пеннетьє, Лоран Кабассо, Рафаель Олег... Виступала з такими відомими диригентами, як Луї Лангре, Марк Мінковскі, Лоуренс Фостер, Ален Алтіноглю, Янос Ферст, Паскаль Рофе, Маттіас.

Разом із Сонею на гастролях в Україні виступає відомий піаніст, диригент, аранжувальник та композитор Брюно Фонтен. У сфері джазу він співпрацював з такими композиторами й виконавцями, як Мішель Порталь, Рішар Гальяно, Міно Синелю, Луї Склаві. Упродовж багатьох років під його музичний супровід ставлять спектаклі Уте Лемпер, Ламберт Вільсон та Хулія Мігенес. Паралельно Брюно продовжує кар’єру сольного виконавця й диригента: він постійно виступає з симфонічним оркестром Лямурьо, оркестровим ансамблем Парижа, Каннським оркестром, оркестром Швейцарського радіо «Романд», диригує Лондонським симфонічним оркестром для запису з гітаристом Джоном Вільямсом; дає камерні виступи з квартетом Quatuor Ysaye, віолончелістами Сонею Відер-Атертон та Офелі Гайар.

До речі, Брюно Фонтен одержав премію «Сезар» за найкращий музичний супровід до фільму «Знаємо ми цю пісню» Алена Ресне, який потім доручає йому написання нових аранжувань та оригінальної музики до фільму «Тільки не в губи».

У першому відділі концерту, який відбудеться в четвер у Національній філармонії України, пролунають традиційні єврейські мотиви (аранжування для віолончелі й фортепіано С. Відер.Атертон і Ж.-Ф. Зігеля), а в другому відділі музиканти виконають твори Дмитра Шостаковича — Три прелюдії, тв. 34: № 10, № 8, № 17 (аранжування для віолончелі й фортепіано Д. Циганова) і Сонату для віолончелі і фортепіано ре мінор, тв. 40.

До речі, почесним гостем вечора стане юна скрипалька Варвара Васильєва, котра завдяки «Дню» побувала в Парижі («День» № 179-180 за 4-5 жовтня, 2013 р.).

Гастролі французьких митців відбуваються за сприяння Французького інституту і Посольства Франції в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати