Локачі також хочуть у Європу. Але без ейфорії
Прапор ЄС вивісили і в невеликому містечку на Волині. Рішення про це учасники позачергової сесії райради ухвалили одноголосно, проте після дискусій...Омріяна Європа від Локачів знаходиться не так і далеко. До Державного кордону України з Польщею — а це вже Євросоюз — півтори-дві години їзди. Тому питання про те, асоціюватися з ЄС чи не асоціюватися, всім близьке. На позачергову сесію районної ради з 40 депутатів з’явилося тільки 25. Кворум проте був. Бо у сусідньому Володимирі-Волинському висловити своє ставлення до євроінтеграційних процесів і рішення українського уряду щодо асоціації з ЄС так і не змогли. Бо дві політичні сили — «Свобода» і Партія регіонів — підготували два проекти рішень з цих питань, але так і не знайшли спільної мови... У Ковелі ж сесія райради не відбулася через відсутність кворуму. А малі Локачі тут усім дають приклад, взявши за зразок звернення своєї землячки, головного редактора газети «День» Лариси Івшиної, виголошене нею минулої п’ятниці на Євромайдані в Сумах. Голова Локачинської райради Василь Демидюк говорить, що прапор Євросоюзу над приміщенням райради справді є певним психологічним символом у ситуації, яка склалася в Україні.
«Це знак, що більшість громади Локачинського району, чиї інтереси представляють у раді обрані нею депутати, — за те, щоб Україна рухалася вперед. Наразі таким омріяним берегом, до якого наші люди хочуть причалити, є Євросоюз, — наголошує він. — Але під час сесії звучали й інші думки. Не заперечення євроінтеграційного процесу в Україні, а тверезі думки щодо того, що коли нас у ЄС приймуть, то це не означає, що відразу усі проблеми в нас вирішаться. Адже Європа не має такої кількості сільського населення, яке працює на землі, як Україна. Локачинський же район суцільно сільськогосподарський, і він не єдиний такий у нашій державі. Український селянин не в змозі буде виконати вимоги ЄС щодо багатьох питань. Те, що в ЄС є порушенням санітарних норм, у нас — звична практика життя, і селяни з того виживають. Економічних ризиків чимало, і від них найперше постраждають саме селяни-одноосібники, а не ті одиниці великотоварних сільськогосподарських підприємств, котрі ще де-не-де збереглися в Україні...»
Головне, каже голова райради, аби менше було ейфорії, про що також говорили на позачерговій сесії. Пригадували, як дев’ять років тому саме з ейфорією стояли на Помаранчевому майдані в Києві, і скільки потім було розчарувань!.. Бо ж водночас чимало мінусів є і в русі України на Схід. Проте щодо захисту громадянських прав, істинного верховенства закону, то тут Локачинський район бачить підтримку тільки в асоціації з ЄС.
ДО РЕЧІ
У Малині на Житомирщині підняли прапор ЄС
27 листопада за рішенням 37-ї сесії міської ради, яка відбулася напередодні, в місті на Соборній площі було піднято прапор Європейського Союзу поряд із прапорами України та міста Малина на підтримку євроінтеграційного курсу України. У заході взяли участь депутати Малинської міської ради та жителі міста. До речі, сесія міськради більшістю голосів ухвалила рішення про звернення до Президента з вимогою підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, повідомляє Оксана КЛИМЧУК, Житомирська область.