Багатоколірна палітра
У Києві відкрилася третя щорічна виставка творів молодих авторів, яка дарує країні нові імена в сучасному образотворчому мистецтві![](/sites/default/files/main/articles/12122013/24_gal4.jpg)
Специфічність виставки, що дозволяє глядачеві значно розширити власний арт-кругозір, — у її альтернативності. Саме тут можна побачити авторів, які не зараховують себе однозначно до академічного, актуального або ж просто салонного — тобто комерційного мистецтва. Знайомство із зовнішнім світом, його аналітична і художня інтерпретація — основний мотив конкурсної експозиції.
Молоді художники віком від 16 до 30 років торкаються найрізноманітніших аспектів нашого сучасного життя. Картини присвячені духовному, психологічному, побутовому аспектам дійсності і здебільшого являють собою рефлексії. Автори не дуже глибоко вникають у суть подій, що природно для молодості, оскільки власна оцінка до людини приходить значно пізніше, у період зрілості — після 30 років. Проте частина представлених на виставці робіт дає чітке уявлення про теми, що найбільш хвилюють сьогодні, — осмислення людиною своєї унікальної індивідуальності в соціумі і міжособистісних стосунках, у пошуках свого істинного я.
«ЗНОВУ ОСІНЬ»
Для глядачів, які бажають не лише оглянути експозицію, але й проголосувати за переможця, слід уточнити, що деякі твори, представлені в залах, не є учасниками конкурсу — про це зазначається на етикетках робіт. Але й дізнатись прізвище уподобаного вами автора теж не вдасться — для безсторонності умов голосування прізвища та імена художників замінено на порядкові номери-коди, які вам і слід зазначити в бланку голосування.
Проте варто уточнити, що в принципі не існує принципової різниці між конкурсними творами і тими, які показано поза конкурсом, очевидно, заради повноти експозиції, тому що в цілому складається враження про єдиний, загальний для всіх експонатів якісний рівень представлених робіт.
«У РОЗДУМАХ»
Безумовно, кожен глядач знайде в експозиції свою нішу — для когось це натюрморти або оголена натура, для інших — інтелектуальний триптих із кількома рівнями складних візуально-знакових інтерпретацій. Є й картини, цікаві лише за рахунок своєї колористичної гами: можна сміливо стверджувати, що «Кришталева Палітра» — багатоколірна.
Для глядачів, схильних шукати в мистецтві не лише красу, але й смисл, будуть цікавими філософські твори «І це — ваш Бог», «Багато чого бачила», «Протистояння Білобога і Чорнобога», «Зрячий». Частково до цієї серії належить і картина-роздум, що відкриває дух сучасного міста і людей, що живуть у ньому, — «Моя планета — Хрещатик».
«ХУДОЖНЯ МАЙСТЕРНЯ»
«Кришталева Палітра» рівною мірою представляє всі жанри — портрет, пейзаж, натюрморт, жанрові картини, автори працюють у техніці олійного живопису, графіки і змішаній техніці. Оргкомітет відібрав на конкурс понад 150 робіт 133 авторів від 16 до 30 років. На думку організаторів, «Кришталева Палітра» дає шанс молодим і ще не відомим художникам показати свої твори широкій публіці і познайомитися з творчістю своїх колег, а також здійснити свою амбітну надію стати переможцем. Почесний член конкурсного журі, відомий американський художник українського походження Олег Радван, переможець багатьох міжнародних конкурсів може бути прикладом підкорення своєї арт-висоти.
Нескладно помітити, що рівень майстерності представлених авторів різний, як різні й теми, підняті у творах. Залишається сподіватися, що переможцем «Кришталевої Палітри» стане художник, який об’єднав у своїй творчості глибокий і цікавий смисл, свіжу інтерпретацію і високий рівень візуальної виразності.
Виставка триватиме до 19 грудня в Арт-центрі Якова Гретера, що по вул. Вадима Гетьмана, 6.
Фоторепродукції картин надані Арт-центром Якова Гретера