Перейти до основного вмісту

Акцент на особистостях

Студентки створили сайт, на якому розповідають про учасників Майдану та просто цікавих людей
26 грудня, 11:49
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Минулого тижня стартував студентський сайт studway. com.ua, який розповідає про події Євромайдану. Заснували його студентки Інституту журналістики КНУ імені Т.Г. Шевченка. Авторами ресурсу можуть виступити усі охочі.

«Ми з дівчатами давно хотіли створити ресурс, який допоможе згуртувати людей, — розповідає Юлія Закутня, яка разом з Анастасією Паршиковою та Анною Андрусенко виступили засновницями «Студвею». — Ми вирішили створити сайт, на якому люди зможуть обмінюватися думками, комунікувати між собою, подавати якісь проекти, шукати колег за інтересами. На хвилі Майдану у нас з’явилася така можливість — і ми її втілили».

Зараз «Студвей» розглядають як ресурс, що розповідає про Майдан, але Юлія стверджує, що це не основна їхня мета. «Ми намагаємося акцентувати увагу не на подіях, що відбуваються на Майдані, а на особистостях, які його відвідують. Це громадські активісти, студенти, молодь, письменники, журналісти, загалом будь-яка цікава особистість, яка може когось надихнути. Наприклад, у нас були матеріали про людей, які працюють на кухні, надають психологічну допомогу, про афганців, які організувалися в охорону, а одна наша кореспондентка змогла взяти інтерв’ю у колишнього співробітника підрозділу «Беркут», який розповів про те, чому саме бійці мусили виконати наказ 30 листопада та 11 грудня», — розповідає Юлія.

Зараз колектив сайта досить великий: три редактори, якими виступають студентки-засновниці, технічні працівники, які займаються розробкою сайта, рерайтери, літературні редактори. Щодо журналістів, які пишуть авторські матеріали, то визначити їхню кількість дівчата не змогли, оскільки ресурс функціонує як громадське ЗМІ, дописувати до нього можуть усі бажаючі.

«Це — авторська журналістика, тому нема якихось конкретних жанрових обмежень. Але коли ми обираємо для матеріалу людину або подію, ми маємо розкрити її суть. Зупинюся на особистостях. Ми не можемо запитати: «О, привіт, чим ти займався все життя? — Молодець, будеш на сайті!» Ми намагаємося розкрити світогляд цієї людини, розповісти про те, що становить основи її характеру, чим вона цікава. Це перший критерій, другий — грамотність написання. Третій — логічне, послідовне мислення. Матеріал має бути чітко структурований і упорядкований», — говорить засновниця про основні критерії журналістського тексту для сайта.

Серед авторів порталу багато студентів Інституту журналістики та регіональних університетів. Ресурс поділяється на кілька рубрик: новини, репортажі, особистості та блоги. Щодня на сайті з’являється п’ять-шість матеріалів. Новини оновлюються щогодини.

Для Юлії, Анастасії та Анни — це перший подібний досвід. Конкуренції серед ЗМІ у дівчат вистачає, але вони її не бояться:

«Подієвих ресурсів — багато. Ми розуміємо, що конкурувати в новинах не завжди вдасться. Намагаємося оперативно подавати регіональні новини, цим ми можемо зацікавити. А щодо особистостей — є багато героїв, про яких людям справді буде цікаво прочитати», — підсумовує Юлія.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати