«Ми стали центром для всіх»
Українські параолімпійці повернулися додому![](/sites/default/files/main/articles/19032014/12paralimp.jpg)
Спортсмени збірної України на чолі з президентом Національного параолімпійського комітету Валерієм Сушкевичем повернулася з Сочі до Києва. У XI Зимових параолімпійських іграх, які проходили з 7 по 16 березня, українці здобули 25 медалей — п’ять золотих, дев’ять срібних та 11 бронзових. Це другий результат за кількістю нагород та четвертий — у загальнокомандному заліку.
Нагадаємо, що золоті медалі вибороли: Віталій ЛУК’ЯНЕНКО — відразу дві (біатлон, спринт, 7,5 км та біатлон, гонка переслідування 12,5 км — слабозрячі спортсмени), Людмила ПАВЛЕНКО (лижні перегони, 12 км — спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату), Григорій ВОВЧИНСЬКИЙ (біатлон, індивідуальна гонка, 15 км — спортсмени з фізичними особливостями) та Олександра КОНОНОВА (біатлон, індивідуальна гонка, 12,5 км — спортсмени з фізичними особливостями).
Напередодні старту Ігор в українських ЗМІ активно дискутувалося питання доцільності нашій збірній брати участь в змаганнях, що проходять у країні-агресорі. Утім, самі спортсмени вирішили бойкотувати Параолімпіаду... перемогами. Фактично від старту змагань вони були в епіцентрі уваги світової спільноти. Спочатку на урочисту церемонію відкриття Ігор у Сочі з української делегації вийшов лише... один спортсмен із національним прапором в руках. А далі — кожну перемогу спортсмени присвячували своїй країні — «Миру», «Військово-морським силам», «Тарасові Шевченку», «Єдності». П’ять разів у Сочі лунав гімн України. П’ять разів на найвищий флагшток підіймали прапор України.
«Ми стали центром уваги для всіх країн. В їдальні, на стадіонах, на тренуваннях... Саме ми, українські спортсмени, були номером один для всіх пересудів і обговорень. У такий спосіб звертали увагу світу на проблему в Україні», — зауважила після повернення в Україну медалістка Людмила ПАВЛЕНКО.
За загальною кількістю нагород на Іграх-2014 перше місце посіла Росія (30 золотих, 28 срібних, 22 бронзових), друге — Німеччина (дев’ять, п’ять, одна) і третє — Канада (сім, дві, сім).