Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Намалюю писанку...

Таку саму, як у Павла Тичини»
11 квітня, 12:02
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нині у  Меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини готуються до Великодня. За традицією, у вітальні на обідньому столі перед Великоднем ставлять красиву дерев’яну шкатулку з писанками, що у 1950-ті поетові подарував його учень Олександр Підсуха, який тоді викладав на Буковині...

Колектив  музею  розпочав  проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини». На сторінці у Facebook та інших соціальних мережах пропонують представляти фотоальбоми з детальними світлинами (щодня іншої писанки). Таким чином усі охочі зможуть написати по одній писанці, повторивши малюнки та композицію відомого майстра-писанкаря з Чернівців.

— Цим проектом ми спробуємо поєднати автентику й сучасні тенденції, — розказала «Дню» директор Музею Тичини Тетяна СОСНОВСЬКА. — Нині меморіальним писанкам виповнюється 60! Навесні 1954-го Олександр Губар подарував Павлові Тичині десять писанок, виготовлених відомим буковинським майстром. У Павла Тичини турботливо зберігалися ці  10 писанок.  Вони написані писачком з використанням воску, традиційними символами та знаками. Очевидно, тоді, понад 50 років тому, саме такі малюнки і саме в такій композиційній єдності розміщувалися на великодніх писанках, які люди дарували один одному. Щоб продовжити ту прекрасну традицію писання та дарування на Великдень писанок, ще й із мрією зберегти той автентичний малюнок, який століттями передавали з покоління в покоління, ми запроваджуємо проект «Намалюю писанку таку саму, як у Павла Тичини».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати